Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 1 • L 1
4C
Czw
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePobicie księdza na plebanii w regionie. Ekspresowa akcja policjantów
07.03.2020 | 16:39

Pobicie księdza na plebanii w regionie. Ekspresowa akcja policjantów

Sprawcom grozi nawet dwanaście lat pozbawienia wolności.

Na zdjęciu: Zatrzymani bracia najbliższe trzy miesiące - w oczekiwaniu na proces - spędzą w areszcie.

Fot. KPP Chełmno

W miniony wtorek wieczorem na terenie jednej z parafii w Chełmnie doszło do pobicia księdza. Sprawcy obrabowali kapłana, ale swoimi łupami nie cieszyli się długo.

Zgłoszenie o napadzie dyżurny miejscowej policji odebrał około godziny 22:00. Z relacji poszkodowanego duchownego wynikało, że dwie godziny wcześniej do jego domu wtargnęli dwaj zamaskowani mężczyźni, pobili go i zabrali między innymi pieniądze, a także telefon komórkowy oraz laptopa.

Chełmińscy kryminalni szybko zajęli się sprawą i już po zaledwie kilkudziesięciu minutach wytypowali potencjalnych sprawców rozboju. Wybór padł na trzech braci – mieszkańców miasta. Wszyscy zostali wkrótce zatrzymani w miejscu zamieszkania i przewiezieni na komendę.

Na podstawie zeznań pokrzywdzonego oraz zebranego w trybie ekspresowym materiału dowodowego udało się ustalić, że za napaścią swoi dwóch braci w wieku 31 i 21 lat. Trzeci z mężczyzn po przesłuchaniu został zwolniony do domu.

Sprawcy usłyszeli zarzuty dokonania rozboju, za co grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Obaj są doskonale znani chełmińskiej policji. Z uwagi na wysoką karę grożącą obu mężczyznom prokurator zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie 31-latka i jego o dekadę młodszego brata. Sędzia przychylił się do tego wniosku, aresztując obu napastników na trzy miesiące.

Jak relacjonują policjanci, udało się odzyskać niemal wszystkie łupy skradzione podczas rozboju. Zostały one przekazane pobitemu księdzu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści