Bydgoszcz
8C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 8 • L 8
14C
Pt
10C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
9C
Wt
Metropolia BydgoskaInowrocławNa sygnalePobicie ze skutkiem śmiertelnym przy ulicy Kościuszki. Są zarzuty dla dwojga sprawców
areszt
04.04.2018 | 09:45

Pobicie ze skutkiem śmiertelnym przy ulicy Kościuszki. Są zarzuty dla dwojga sprawców

Po kilku tygodniach od tragedii policjanci zatrzymali domniemanych sprawców przestępstwa.

Na zdjęciu: Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Fot. FreeImages / zdjęcie ilustracyjne

Inowrocławscy policjanci zatrzymali kobietę oraz mężczyznę podejrzanych o próbę rozboju i pobicie ze skutkiem śmiertelnym mieszkańca miasta. Jego zwłoki odnaleziono w lutym w jednym z mieszkań przy ulicy Kościuszki.

29-latek oraz o siedem lat starsza kobieta zostali zatrzymani w miniony piątek. – Mężczyzna wpadł w ręce policjantów, gdy poruszał się po gminie Dąbrowa Biskupia. Z kolei kobietę zatrzymano na terenie gminy Rojewo – relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy inowrocławskiej policji. Oboje zostali przewiezieni do policyjnego aresztu, a następnie przed oblicze prokuratora. Tam, na podstawie zgromadzonych dowodów, 29-latkowi postawiono zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym, a kobiecie – usiłowania rozboju.

Zarzuty są następstwem tragedii, którą ujawniono kilka tygodni temu w mieszkaniu przy wspomnianej ulicy Kościuszki. W lokalu odkryto zwłoki mężczyzny, a ślady zabezpieczone przez kryminalnych wskazywały, że na miejscu doszło do przestępstwa. Z ustaleń śledczych wynika, że para napastników napadła na inowrocławianina, a ten – wskutek odniesionych obrażeń po pobiciu – zmarł.

29-letni mężczyzna, któremu grozi nawet dożywocie, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Wobec 36-latki zastosowano dozór policyjny, ma również zakaz kontaktowania się ze świadkami. Maksymalny wymiar kary za usiłowanie rozboju to dwanaście lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści