Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pobiegną dla Amelki i jej mamy. Z Bydgoszczy do Szczecina

Dodano: 10.11.2016 | 13:28

Charytatywny bieg odbędzie się 11 listopada.

Na zdjęciu: Bieg rozpocznie się o godz. 9.

Fot. mat. prasowe

Już w piątek, 11 listopada zostanie zorganizowany „Bieg w darze serca dla Amelki i jej Mamy”. Uczestnicy, chcąc pomóc dziewczynce i jej matce, pobiegną z Bydgoszczy do Szczecina, gdzie leczona jest 7-latka.

Prezes stowarzyszenia „Razem dla Fordonu” Andrzej Urbaniak wraz z grupą sportowców przebiegną liczącą 269 km trasę z Bydgoszczy do Szczecina, chcąc w ten sposób pomóc w zbiórce funduszy na leczenie Amelii i jej mamy. Biegacze wystartują z rynku w Starym Fordonie o godz. 9. Następnie przebiegną przez m.in. Nakło, Wyrzysk, Piłę, Wałcz, Mirosławiec, Kalisz Pomorski, Recz, Suchań i Stargard, a meta zlokalizowana będzie przy wejściu do Szpitala Dziecięcego Zdroje w Szczecinie, gdzie po 25 godzinach biegu, w sobotę o 10, uczestnicy przekażą Amelce upominki.

Rodzina Adamowiczów ucierpiała w wybuchu gazu w ich domu przy ul. Byszewskiej 9 października. Niestety, ojciec Amelki zmarł po dziesięciu dniach. Jego żona oraz córka nadal potrzebują pomocy. Wszelkie wpłaty można kierować na konto Fundacji DUM SPIRO, SPERO Bank PEKAO S.A. 98 1240 1183 1111 0010 7069 9147 Dla Adamowiczów.

Sebastian Torzewski