Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pobili i okradli 23-latka. Dwaj mężczyźni ujęci przez kryminalnych [ZDJĘCIA]

Dodano: 04.08.2020 | 10:17

Mężczyznom grozi kara nawet dwunastu lat pozbawienia wolności - słyszymy od policjantów.

Na zdjęciu: Jeden z zatrzymanych sprawców doprowadzany do policyjnego aresztu.

Fot. KMP Toruń

Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili 23-latka i okradli go. – Odpowiedzą za dokonanie rozboju, za co grozi im do dwunastu lat więzienia – mówią policjanci.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca przy ul. Szerokiej w Toruniu. – Około godziny 6:00 sprawcy podeszli do pokrzywdzonego i zażądali od niego wydania pieniędzy. Gdy ten odmówił, siłą zmusili 23-latka do wydania plecaka – mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Łupem 31- i 52-latka padło kilkadziesiąt złotych i maszynka do robienia papierosów.

Do zatrzymania mężczyzn przez funkcjonariuszy z komisariatu Toruń-Śródmieście doszło kilkadziesiąt minut później na jednej z ulic. – Zatrzymali mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanemu przez okradzionego – dodaje Dąbrowska. Jak słyszymy, żaden z zatrzymanych nie posiada stałego adresu zamieszkania.

Podczas przesłuchania, 31- i 52-latek usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Jak się okazuje, starszy z nich jest doskonale znany policjantom. – Był wielokrotnie notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu – słyszymy od funkcjonariuszy. Kartoteka 52-latka jest bogata. – Miał już na swoim koncie m.in. kradzieże, włamanie, oszustwo oraz pobicie – dodają.

Za rozbój grozi im nawet do dwunastu lat za kratkami.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments