Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 6 • L 5
4C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
5C
Czw
7C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePobity mężczyzna leżał w Brdzie! Sprawcy rozboju w pobliżu Tesco w rękach kryminalnych
policja Bydgoszcz
17.01.2019 | 13:13

Pobity mężczyzna leżał w Brdzie! Sprawcy rozboju w pobliżu Tesco w rękach kryminalnych

Do zdarzenia doszło 10 stycznia późnym wieczorem.

Na zdjęciu: Policjanci szybko ujęli trzech sprawców. Ci trafili na trzy miesiące za kratki.

Fot. Maciej Rejment / archiwum

Na najbliższe trzy miesiące za kratki trafiły trzy osoby, które brutalnie pobiły bydgoszczanina, a następnie go również okradły.

Zatrzymań dokonali kryminalni z komisariatu na Wyżynach. Samo zdarzenie miało miejsce przed tygodniem. – Do zdarzenia doszło 10 stycznia, tuż po godzinie 23:00 na nabrzeżu Brdy przy ul. Toruńskiej w kierunku centrum handlowego – mówi podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

Sprawcy byli wyjątkowo brutalni. Nie dość, że dotkliwie pobili mężczyznę niemal do nieprzytomności, to jeszcze go okradli, zabierając mu telefon komórkowy i portfel z pieniędzmi. Pobity leżał połową ciała w wodzie. – Po kilku godzinach, gdy odzyskał przytomność, zdołał dojść na parking pobliskiego centrum handlowego – dodaje podkom. Kowalska. Jeden ze świadków niemal natychmiast wezwał służby, a poszkodowanego przewieziono do jednego z bydgoskich szpitali.

Funkcjonariusze w związku z tym zdarzeniem zatrzymali trzy osoby. W ich ręce wpadła 33-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni w wieku 39 i 40 lat. – Wszyscy usłyszeli zarzuty rozboju – mówi przedstawicielka biura prasowego KWP. Jak się okazało, zatrzymani mężczyźni w przeszłości siedzieli już w więzieniu za podobne tego typu przestępstwa, dlatego za ten czyn będą odpowiadać w warunkach recydywy.

Śledczy zawnioskowali do sądu o tymczasowy areszt dla całej trójki. Sąd do tego wniosku się przychylił i zatrzymani spędzą za kratkami najbliższe trzy miesiące.


Powiązane treści