Bydgoszcz
-3C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H -3 • L -3
6C
Nd
6C
Pon
8C
Wt
9C
Sr
7C
Czw
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPochwal się swoim ogrodem i wygraj nagrodę!
kwiaty
23.04.2018 | 10:53

Pochwal się swoim ogrodem i wygraj nagrodę!

Na zdjęciu: Takie rośliny nie mogą się nie spodobać...!

Fot. Stanisław Gazda

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy jest organizatorem XIX edycji konkursu na „Najpiękniejszy ogród w powiecie bydgoskim”.

Jego celem jest w szczególności zachęcanie do dbania o estetykę ogrodów przydomowych, pobudzenie wszechstronnej aktywności mieszkańców powiatu bydgoskiego w działaniach związanych z zielenią, co z kolei wpływa na ogólny wygląd terenów zielonych i wzrost atrakcyjności naszego regionu.

Konkurs przebiega w dwóch etapach. Etap pierwszy – prowadzony jest na szczeblu gminnym. Należy w terminie do 1 czerwca 2018 r. zgłosić do oceny swój ogród u pracownika Urzędu Gminy odpowiedzialnego za organizację gminnego etapu konkursu. Ogrody będą wizytowane przez Gminne Komisje Oceniające w  czerwcu i lipcu, czyli kiedy są one najpiękniejsze.

Drugi etap konkursu przebiega na szczeblu powiatowym. Ocenie poddane zostaną ogrody, które zajmą pierwsze miejsca w konkursach gminnych (od 15 lipca do 30 sierpnia 2018 r.).

W skład Komisji Powiatowej wejdą radni powiatu bydgoskiego, przedstawiciele samorządu i starostwa powołani w tym celu przez Starostę Bydgoskiego. Komisja konkursowa przy ocenie ogrodów weźmie pod uwagę m. in.: prawidłowe rozplanowanie ogrodu, racjonalne urządzenie części wypoczynkowej, dobór roślin zdobiących ogród przez cały okres wegetacji, estetykę i stan techniczny ogrodzenia kwietniki, skalniaki, murki kwiatowe, pergole itp. trawniki i ich utrzymanie, wykorzystanie w ogrodzie mało znanych iglaków i liściastych krzewów ozdobnych oraz pnączy, roślin żywopłotowych oraz ogólne wrażenie estetyczne.

Przewiduje się przyznanie po jednej nagrodzie I, II oraz III stopnia oraz 1 wyróżnienia. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany liczby osób nagrodzonych. Łączna pula nagród wynosi 4.000,00 zł.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Dożynek Powiatowych. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni pisemnie lub telefonicznie o terminie i miejscu uroczystego wręczenia nagród.


Powiązane treści