Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 11 • L 10
11C
Pon
9C
Wt
10C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaPociągi pojadą inaczej. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać od 4 września
PKP Bydgoszcz Główna
21.08.2016 | 07:58

Pociągi pojadą inaczej. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać od 4 września

Sprawdziliśmy, jak od września będą kursować pociągi w naszym województwie.

Na zdjęciu: Niektóre pociągi od wrześnią nie będą zatrzymywać się w Toruniu.

Fot. archiwum

Na początku przyszłego miesiąca wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy pociągów. Co zmieni się od 4 września?

Bezpośrednią przyczyną zmiany organizacji ruchu pociągów są przeprowadzane prace torowe. Wykonywane remonty sprawią, że w niektórych miejscach ruch będzie odbywał się po jednym torze, co spowoduje zmiany godzin jazdy pociągów. W województwie kujawsko-pomorskim z taką sytuacją spotkamy się na linii nr 18 Kutno – Piła na odcinku pomiędzy Włocławkiem a Aleksandrowem Kujawskim oraz na linii nr 353 Poznań Wschód – Korsze na odcinkach od Mogilna do Janikowa oraz od Jabłonowa Pomorskiego do Biskupca Pomorskiego. Jednak zmiany w rozkładzie mają być niewielkie i wynieść od 5 do 20 minut. Obowiązywać one będą do 10 października 2016 r.

Ponadto nie wszystkie pociągi zatrzymają się na każdej stacji ujętej w rozkładzie jazdy. Z powodu prac na odcinku Włocławek – Aleksandrów Kujawski trzy pociągi: Stoczniowiec, Chemik i Doker pojadą drogą okrężną od Kutna do Bydgoszczy Głównej przez Inowrocław z pominięciem stacji Włocławek, Aleksandrów Kujawski, Toruń Główny, Solec Kujawski, Bydgoszcz Wschód i Bydgoszcz Leśna.

Niewątpliwie wzrośnie znaczenie stacji Bydgoszcz Błonie. Od 4 września na tym przystanku zatrzymywać się będą wszystkie pociągi Przewozów Regionalnych, które stanowią część z 84 pojazdów odjeżdżających codziennie ze stacji Bydgoszcz Główna. W ciągu doby Bydgoszczanie mogą korzystać łącznie z 204 pociągów jadących m.in. do Lublina, Zakopanego, Łodzi czy Kołobrzegu. Ceny biletów za przejazdy nie ulegną zmianie.


Powiązane treści