Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 7 • L 5
2C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
6C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPociągi z Pesy mają homologację. Pierwsze z nich trafiają na tory w Wielkopolsce
Pesa - ELF2 dla woj. wielkopolskiego
13.09.2019 | 22:33

Pociągi z Pesy mają homologację. Pierwsze z nich trafiają na tory w Wielkopolsce

Na zdjęciu: Tak wyglądają pociągi Elf2 wyprodukowane przez Pesę, które trafiać będą na tory w woj. wielkopolskim.

Fot. PESA Bydgoszcz SA

Piątek trzynastego okazał się dobrym dniem dla bydgoskiej Pesy. Wyprodukowane przez bydgoski koncern pociągi Elf2 niebawem trafią na tory w województwie wielkopolskim.

Urząd Transportu Kolejowego wydał homologację dopuszczającą pociągi do użytkowania po torach. Składy zostaną przez Pesę niebawem zaprezentowane przez Pesę na branżowych targach Trako, które 24 września odbędą się w Gdańsku.

Samorząd województwa wielkopolskiego podpisał z Pesą umowę na dostawę dziesięciu pojazdów. – Pesa wyprodukowała już pięć z dziesięciu zamówionych pojazdów. Dostawy kolejnych zaplanowano na październik i listopad – mówi szef zespołu PR Pesy Maciej Grześkowiak. Przypomnijmy, że umowa między samorządem i bydgoską firmą podpisano w sierpniu 2017 roku.

Po wielkopolskich torach jeżdżą już pociągi Pesy. Mowa o 22 pojazdach typu Elf1 i 17 szynobusów. Składy Elf2 będą obsługiwały połączenia w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści