Bydgoszcz
15C
Słonecznie
41% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 16 • L 14
9C
Czw
6C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePociągi zderzyły się na trasie do Bydgoszczy. Są poszkodowani
31.08.2017 | 08:48

Pociągi zderzyły się na trasie do Bydgoszczy. Są poszkodowani

Powołany został specjalny sztab kryzysowy.

Na zdjęciu: Do wypadku doszło na stacji Smętowo.

Fot. wikipedia

W środę ok. godz. 22 pociąg osobowy TLK Pogoria na trasie Gdańsk – Bydgoszcz zderzył się z pociągiem towarowym. Poszkodowanych zostało ok. 20 osób.

Pociąg jechał w relacji Gdynia – Bielsko-Biała, a w składzie było około 200 pasażerów. Na stacji Smętowo znalazł się na jednym torze z pociągiem towarowym i doszło do zderzenia. – Nie wiemy z jakich powodów  pociąg towarowy STK pomimo sygnału stój, zabraniającego wyjazdu z toru bocznego, wjechał na tor główny. Spowodowało to starcie z prawidłowo jadącym pociągiem Pogoria. Wykoleiła się lokomotywa pociągu PKP IC oraz siedem z jedenastu wagonów – informuje rzecznik rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Żaden z pasażerów nie ucierpiał poważnie, ale ok. 20 zostało poszkodowanych. Przed godz. 1 przyjechały autobusy, którymi podróżni zostali przewiezieni do Bydgoszczy, gdzie zapewniono im ciepłe posiłki. Następnie pojechali zastępczym składem w kierunku Bielska-Białej.  Uruchomiony został  też specjalny numer infolinii 58 302 32 32, pod którym rodziny poszkodowanych mogą dowiedzieć się o swoich bliskich oraz numer 22 473 00 81, pod którym podróżni mogą dowiedzieć się o możliwości odzyskania bagażu i ubiegania się o odszkodowanie.

W związku ze zdarzeniem  powołany został specjalny sztab kryzysowy z udziałem prezesów PKP PLK i PKP Intercity, w którym uczestniczy również minister Andrzej Adamczyk. Służby techniczne przez całą noc pracowały nad przywróceniem torowiska do użyteczności. Na miejscu pracowały dwa pociągi ratownictwa technicznego, które wykorzystano do wkolejania lokomotywy i wagonów. W czasie usuwania szkód pociągi dalekobieżne kursowały zmienioną trasą przez Toruń i Iławę. O godzinie 3:00 wznowiono ruch pociągów przez stacje Smętowo na linii Tczew – Bydgoszcz.


Powiązane treści