Bydgoszcz
18C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 18 • L 17
14C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPoczątek naprawy mostu na Mińskiej. Mieszkańcy czekają na jego otwarcie
15.02.2017 | 18:52

Początek naprawy mostu na Mińskiej. Mieszkańcy czekają na jego otwarcie

Prace mają potrwać około dwóch, trzech tygodni - informują drogowcy.

Na zdjęciu: Podczas remontu wymianie ulegnie najbardziej zniszczona część pomostu przeprawy.

Fot. Stanisław Gazda

W środę rozpoczęły się prace naprawcze na zamkniętym w ostatniej dekadzie stycznia moście nad Kanałem Bydgoskim w ciągu ulicy Mińskiej. – Jeżeli tylko warunki pogodowe na to pozwolą, ruch samochodów na przeprawie przywrócimy na przełomie lutego i marca – zapewnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Co dalej z mostem na Mińskiej? Aby go otworzyć, trzeba zamknąć Kanał Bydgoski [WIDEO]

Drogowcy zamknęli obiekt 23 stycznia, gdy okazało się, że ubytki w jezdni mogą zagrażać przejeżdżającym tam bydgoszczanom. Na początku lutego jako pierwsi informowaliśmy o efektach audytu, któremu został poddany. Efekt – konieczność przeprowadzenia najpierw doraźnego remontu, a później – kompleksowej modernizacji.

Ten pierwszy rozpoczął się w środę, gdy ZDMiKP przekazało przeprawę ekipie budowlanej. – Prace będą polegały na wymianie najbardziej zdegradowanej części pomostu – precyzuje Kosiedowski. Termin zakończenia robót – o ile nie dojdzie do załamania pogody – pozostaje od dwóch tygodni niezmienny – to końcówka lutego, względnie – początek marca.

Na przywrócenie ruchu na Mińskiej czekają z utęsknieniem okoliczni mieszkańcy. We wtorek na profilu „Nakielska do przebudowy” na Facebooku pojawiło się zdjęcie jednego z użytkowników, na którym widać długi korek na ul. Bronikowskiego w stronę węzła zachodniego. „Korek był już od Gordona (hurtowni motoryzacyjnej – przyp. red.). Nakielska tak samo zapchana. 1,5 kilometra w 25 minut – super! Zapraszamy włodarzy miasta do zamieszkania na Miedzyniu, chętnie odstąpię pokój, niech zobaczą, co tu się dzieje. Od razu znajdą się pieniądze na przebudowę” – irytowała się pani Adrianna, przywołując temat modernizacji wspomnianej ul. Nakielskiej.


Powiązane treści