Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
35% wilgotność
Wiatr: 10km/h NNE
H 21 • L 17
17C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiPoczta śmietnikowa – genialny wynalazek bydgoskiego ratusza
Ulica Jezuicka 4A - LG (1)
18.02.2016 | 22:27

Poczta śmietnikowa – genialny wynalazek bydgoskiego ratusza

Konstanty Dombrowicz komentuje "aferę śmieciową".

Na zdjęciu: Worki z dokumentami wśród śmieci znalazł dziennikarz Expressu Bydgoskiego, Wojciech Bielawa.

Fot. LG

Była do tej pory Poczta Polska – poczta normalna, poczta lotnicza. I oto jest nowość. Poczta śmieciowa. Rzeczywiście genialny w swej prostocie i jakże tani w stosowaniu wynalazek bydgoskiego ratusza. Korespondencję skierowaną do różnych adresatów po prostu wystawiamy w worku do śmieci przed drzwi budynku i po kłopocie. Bez znaczków oczywiście bo i po co, no i jakże tanio! I tak do odbiorcy, a nawet do innych nawet nie zainteresowanych tematem osób wiadomość dotrze. To także sposób na pozbycie się uciążliwych, nachalnych petentów piszących do prezydenta setki zbędnych listów w nieistotnych przecież sprawach. Niech wiedzą, że nie należy mitrężyć czasu prezydenta i urzędników jakąś tam pisaniną i koniecznością jej czytania. Niech wiedzą i wójtowie okolicznych gminy, a i inni nie wiadomo po co marnujący papier i tusz oraz koperty jak ich zbędną pisaninę słusznie się traktuje.

A tak poważnie – jak wynika z publikacji gazetowych na temat nowego ratuszowego pocztowego wynalazku – przekazana poprzez wystawienie za ratuszowe drzwi do publicznej wiadomości korespondencja pochodziła z najbliższego otoczenia prezydenta, a więc także od jednego czy drugiego doradcy, od jednego czy drugiego pełnomocnika. I to te osoby, w tym zastępujący rzecznika prasowego doradca Sztybel są odpowiedzialni za tę pocztową aferę. Co ma do zawartości worków na śmieci firma sprzątająca, wywożąca śmieci czy ochrona? To przecież nie pracownicy tych firm zdecydowali o zawartości opróżnionych przez nich koszy na śmieci … jak się okazuje pocztowych skrzynek na korespondencję raczej. No tak , ochrona ratusza powinna pocztę śmieciową chronić – to prawda…

Zaufanie do ważnej przecież instytucji zaufania publicznego, która nie zachowuje tajemnicy korespondencji, zostało w sposób rewelacyjny podważone. Za funkcjonowanie ratuszowych mechanizmów generalnie odpowiada jedna osoba – prezydent miasta, obecnie pan Rafał Bruski. I czy to przypadkiem nie on powinien się sam zwolnić z pracy za podważenie zaufania do Urzędu Miasta i jego organów? Za ten pocztowy wynalazek, z którego z Bydgoszczy podśmiewa się cała Polska?

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Powiązane treści