[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pod Bydgoszczą wyrzucił psa z auta. Dzięki czujności mieszkanki został zatrzymany

Dodano: 10.05.2022 | 16:31

Na zdjęciu: Do skandalicznego zdarzenia doszło na ulicy Letniskowej w Koronowie.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

30-letni mieszkaniec gminy Koronowo, jadąc bez po pijanemu i bez uprawnień, wyrzucił z jadącego auta psa. Dzięki postawie świadka i działań koronowskich policjantów został zatrzymany.

W niedzielę, 8 maja rano w Koronowie do dyżurnego tamtejszego komisariatu zadzwoniła kobieta, która było świadkiem skandalicznego zachowania kierowcy opla zafiry. – Z jej relacji wynikało, że mężczyzna zatrzymał auto na ulicy Letniskowej, po czym wyrzucił z niego psa i odjechał z piskiem opon. Pies przez moment biegł za pojazdem – opisuje zdarzenie kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Na ulicę Letniskową skierowano dzielnicowych z koronowskiego komisariatu, którzy zaopiekowali się psem i wezwali na miejsce lekarza weterynarii. Ten zbadał zwierzę – na szczęście nie stwierdził u niego żadnych obrażeń. – Mały mieszaniec trafił do schroniska, a kryminalni zajęli się ustalaniem sprawcy tego czynu – kontynuuje Kowalska. W ten sposób dotarli do kierowcy opla zafiry, którym okazał się 30-letni mieszkaniec gminy Koronowo. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Ponadto okazało się, że ma czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a mimo to kierował autem.

Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem poprzez wyrzucenie go z samochodu, a także za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Jak wyjaśnia przedstawicielka zespołu prasowego bydgoskiej policji, 30-latek przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze zaproponowanej przez prokuratora: łącznie roku i dwóch miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. W odrębnym postępowaniu odpowie również za jazdę pod wpływem alkoholu.

Gratulacje za godną naśladowania postawę należą się mieszkance Koronowa, która widząc opisaną sytuację nie pozostała obojętna i zareagowała zawiadamiając o tym policję – kończy komisarz.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nocny spacer… balustradą mostu Staromiejskiego. Policjanci uratowali mężczyznę przed wpadnięciem do Brdy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments