Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
48% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 8 • L 4
6C
Pt
7C
Sob
9C
Nd
13C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPod znakiem walki z rakiem piersi: Drzwi Otwarte w Centrum Onkologii w Bydgoszczy
portrait of an elderly woman talking to a male doctor
20.10.2017 | 13:04

Pod znakiem walki z rakiem piersi: Drzwi Otwarte w Centrum Onkologii w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Biała Sobota w Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Fot. Archiwum.

Biała Sobota w Centrum Onkologii w Bydgoszczy będzie mieć miejsce 21.10.2017r. w godzinach 10:00-14:00 w holu Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia (budynek „D”).

W jej trakcie odbędą się:

Badania mammograficzne (dla pacjentek w wieku 50-69 lat- raz na 24 miesiące);Pomiar poziomu glukozy i ciśnienia tętniczego krwi – Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Zarząd Miejsko-Powiatowy w Świeciu; Dermatoskopowa ocena znamion skórnych – dr Tomasz Mierzwa.

Czynne będzie stoisko NFZ, gdzie otrzymać będzie można informację na temat nowej organizacji nocnej i świątecznej opieki medycznej, sieci szpitali i programu profilaktyki nowotworowej oraz informacje na temat Europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego).

Będą również stoiska: ZUS z informacjami dotyczącymi świadczeń krótkoterminowych: zasiłków chorobowych, opiekuńczych i świadczeń rehabilitacyjnych oraz długoterminowych: rent z tytułu niezdolności do pracy i emerytur). Będzie możliwość założenia konta na platformie Usług Elektronicznych PUE.); Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia; Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy (porady nt. zdrowego stylu życia, pomiary tlenku węgla w wydychanym powietrzu, ćwiczenie z użyciem narkogogli, quiz wiedzy prozdrowotnej, ekspozycja materiałów informacyjno-edukacyjnych).


Powiązane treści