Bydgoszcz
14C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 14 • L 14
5C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPodaruj mi dolara
05.11.2015 | 13:58

Podaruj mi dolara

Gdy w grę wchodzi pomaganie - na obojętność nie może być miejsca...

Na zdjęciu: Maraton zumby oraz licytacja atrakcyjnych gadżetów sprawią, że Piotr Kalinowski nie zostanie pozbawiony szansy na diagnostykę w Stanach Zjednoczonych.

Fot. Materiały organizatora

Tym wydarzeniem już od dłuższego czasu żyje cały Inowrocław. 9 listopada o godzinie 16.00, w sali treningowej hali widowiskowo-sportowej odbędzie się charytatywny maraton Zumby pn. „Podaruj mi dolara”, połączony z licytacją atrakcyjnych gadżetów sportowych.

A wszystko to dla 45-letniego mieszkańca Gniewkowa, Piotra Kalinowskiego – mężczyzny w pełni sił, zdrowego, wysportowanego, zaangażowanego w prowadzenie dziecięcej drużyny piłkarskiej w Gniewkowie, aż do dnia, w którym nagle zapadł na niezwykle rzadką chorobę, na skutek której z dnia na dzień został sparaliżowany.

Pan Piotr napisał przejmujący list do Fundacji Ekspert-Kujawy, inowrocławskiej organizacji pozarządowej, której celem statutowym jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób bezrobotnych, wykluczonych społecznie, ale też promocja przedsiębiorczości, wspieranie młodych, szukających pierwszej pracy, czy pomoc seniorom.

Nie mogliśmy na ten list nie odpowiedzieć. Nie mogliśmy pozostać obojętni na dramat człowieka, ojca dwójki dzieci, któremu nagle zawalił się świat, który obudził się i nie wstał z łóżka, objęty całkowitym paraliżem od pasa w dół. Mimo, że próbował różnych terapii z chemioterapią włącznie, mimo wysiłków podejmowanych przez liczne placówki medyczne – niestety w Polsce żadna z nich nie jest w stanie pomóc w przypadku tak specyficznego i poważnego zarazem rozsianego zapalenia rdzenia kręgowego. Światełko w tunelu pojawiło się dopiero wówczas, gdy okazało się, że jest w USA klinika, która będzie w stanie przynajmniej dokładnie zdiagnozować tę chorobę, co wiąże się z kosztami rzędu 45 tysięcy dolarów – mówi Dorota Rąblewska z Fundacji Ekspert-Kujawy, koordynatorka akcji. Fundacja Ekspert-Kujawy, w lokalne przedsięwzięcie na tak ogromną skalę, włączyła się po raz pierwszy.

Nie można powiedzieć, że mieszkańcy Gniewkowa, rodzinnego miasta Piotra Kalinowskiego, pozostali obojętni wobec jego życiowej tragedii. Wręcz przeciwnie. Obył się tam koncert charytatywny z licytacją, podczas której zebrano kilkanaście tysięcy złotych, były turnieje piłki nożnej, ukochanej dyscypliny pana Piotra, również z myślą o finansowym wsparciu jego zdiagnozowania. Ale przy ogromnej kwocie potrzebnej na sfinansowanie badania, wszystko to jest zaledwie kroplą w morzu potrzeb.

Stąd też pomysł maratonu zumby, imprezy korespondującej ze sportową pasją Piotra Kalinowskiego. Od godziny 16.00 będą mogli wziąć w nim udział wszyscy chętni, a zajęcia prowadzone będą pod okiem licencjonowanej instruktorki – Pauliny Kluczyńskiej.

Przychodzący na imprezę będą mogli wrzucać pieniądze do puszek. Zbiórką zajmie się dziesięciu wolontariuszy – wśród nich mieszkańcy Gniewkowa oraz pracownicy Fundacji Ekspert-Kujawy.

W trakcie trwania maratonu zumby będzie można skorzystać ze specjalnych stanowisk prozdrowotnych, gdzie pielęgniarki, studentki Uniwersytetu III Wieku działającego przy Fundacji Ekspert-Kujawy, mierzyć będą ciśnienie i poziom cukru oraz udzielać porad dietetycznych.

Licytacja koszulki i piłki sygnowanych przez Marcina Gortata, piłki nożnej podpisanej przez sztab szkoleniowy naszej reprezentacji, gadżetów klubu żużlowego Unibax Toruń, tortu upieczonego przez pracowników Spółdzielni Socjalnej „Twoje Smaki”, dwóch voucherów na obiady w restauracji „Twoje Smaki” i vouchera na dwugodzinną sesję nagraniową w studio nagrań „Island” Zbigniewa Florka z Inowrocławia oraz wielu innych atrakcyjnych przedmiotów, odbędzie się tuż po zakończeniu maratonu zumby.

Dzięki połączeniu wysiłków oraz środków ludzi o wielkich sercach z Gniewkowa i Inowrocławia – Piotr Kalinowski nie zostanie pozbawiony szansy na diagnostykę w Stanach Zjednoczonych. I za to wielkie słowa uznania dla wszystkich, którzy charytatywny maraton zumby wraz z licytacją zorganizują i wezmą w nich udział.


Podobne wpisy

Powiązane treści