Bydgoszcz
3C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 3 • L 3
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
6C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaInwestycjePodbydgoska gmina zyska nową sieć światłowodową. Mieszkańcy zostaną do niej przyłączeni jeszcze w tym roku!
12.02.2019 | 21:14

Podbydgoska gmina zyska nową sieć światłowodową. Mieszkańcy zostaną do niej przyłączeni jeszcze w tym roku!

O inwestycji poinformował jej wykonawca - firma Nexera.

Na zdjęciu: W ramach inwestycji, do sieci będą mogły być przyłączone m.in. białobłockie szkoły.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Już niebawem mieszkańcy gminy Białe Błota oraz przyległych miejscowości będą mieli szybszy dostęp do internetu. Prowadzona jest inwestycja związana z przyłączeniami do nowej sieci światłowodowej.

Inwestycję prowadzi operator telekomunikacyjny – firma Nexera. W mailu do naszej redakcji jej przedstawiciel informuje, że projekt budowy sieci światłowodowej prowadzony jest na terenie regionów: Warmii i Mazur, Łódzkiego, Świętokrzyskiego oraz Kujaw i Pomorza wraz z Mazowszem.

W sumie do 2021 roku, budowana przez firmę sieć światłowodowa ma w regionie Kujaw i Pomorza oraz Mazowsza objąć swoim zasięgiem ponad 160 tys. gospodarstw domowych oraz ponad pół tysiąca adresów szkół, które uzyskają możliwość połączenia z szybką siecią w ramach projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. – W samej gminie Białe Błota znajduje się blisko 600 tak zwanych białych adresów, czyli lokalizacji nieznajdujących się w zasięgu sieci o bardzo wysokiej przepustowości – informuje Michał Wieczorek z biura prasowego Nexera.

Wieczorek podkreśla, że jeszcze w tym roku dostęp do szybkiego internetu uzyskają mieszkańcy Białych Błot, ale także przyległych miejscowości: Ciela, Kruszyna Krajeńskiego, Lipnik, Przyłęk i Trzcińca. – Operator przewiduje to na podstawie dzisiejszych planów budowy – dodaje. Przytacza też, w jaki sposób budowana jest sieć Nexery. – Powstaje ona w dwóch modelach w zależności od warunków i możliwości: doziemnie i napowietrznie – mówi Michał Wieczorek. Do budowy sieci wykorzystywana jest istniejąca już infrastruktura, w tym również słupy energetyczne, jak i te telekomunikacyjne. – Sieć doprowadzana jest początkowo do granicy działki, a kiedy pojawia się zamówienie od konkretnego dostawcy internetu na uruchomienie usług, budowane jest przyłącze do budynku lub mieszkania – informuje.

Jeszcze kilka dni temu na jednej z grup lokalnych białobłockich na jednym z portali społecznościowych, pojawiały się ostrzeżenia przed ludźmi w kamizelkach z logotypem firmy, a te osoby wręcz miały robić „rozpoznanie przed włamaniem”, jak sugerował jeden z internautów. Michał Wieczorek uspokaja: – Przedstawiciele Nexery, którzy poruszają się w terenie, zawsze są wyposażeni w identyfikatory oraz kamizelki odblaskowe z logo Nexera lub firmy współpracującej (np. Iris Telecommunication), z wizytówkami na piersi. Auta, którymi się poruszają, najczęściej również posiadają firmowe oznaczenia za szybą. Wszystkie dokumenty oraz umowy, które przedstawiają, również posiadają logotypy NEXERA oraz Unii Europejskiej.

Jednocześnie firma liczy na dobrą współpracę z mieszkańcami – właścicielami nieruchomości w tym rejonie. – Liczymy na sprawne udostępnianie nieruchomości na potrzeby przeprowadzenia budowy sieci, która będzie służyć całej społeczności – kończy przedstawiciel biura prasowego Nexera.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Klient
Klient
2 lat temu

Na terenie Kujawsko – Pomorskiego usługi za pomocą sieci NEXERA będzie świadczyła firma RFC. Link
https://www.nexera.pl/aktualnosci/nexera-w-gronie-najwiekszych-operatorow-telekomunikacyjnych-w-polsce-109.html

Mariola Misun
Mariola Misun
2 lat temu

A co z Zielonką. Pominięta?

Lidia
Lidia
2 lat temu

A Prądki my też czekamy na dobry internet

Kolanek szlabanek
Kolanek szlabanek
1 rok temu

Lidia! niech ci Kinal kijem nagoni Internet. W Prądkach to możesz na razie liczyć na dzienne światło.Światłowodu się zachciewa na końcu świata 🙂 Ptaki tam nawet nie zawracają bo nie docierają a co dopiero Internet.

Dariusz
Dariusz
8 miesięcy temu

Całe Ciele czy tylko wybrane ulice,interesuje mnie światłowód na ulicy Strumykowej, Ruczajowej, Potokowej(mieszka Wójt) Źródlanej itd

Podobne wpisy

Powiązane treści