Bydgoszcz
7C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 6
21C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPirat drogowy spod Bydgoszczy zatrzymany dzięki internetowemu zgłoszeniu
10.03.2022 | 12:31

Pirat drogowy spod Bydgoszczy zatrzymany dzięki internetowemu zgłoszeniu

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali pirata drogowego z ulicy Letniskowej w Koronowie.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Policjanci zatrzymali pirata drogowego z Koronowa. Ukarali go mandatem w wysokości 1500 złotych i zatrzymali mu prawo jazdy. Funkcjonariusze podkreślają, że 35-latek został „wyeliminowany” dzięki zgłoszeniu z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. – Mieszkańcy ulicy Letniskowej w Koronowie za jej pomocą zgłosili zagrożenie występujące na ich ulicy, a mianowicie przekraczanie dozwolonej prędkości – informuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Informacje od mieszkańców zweryfikowali mundurowi z bydgoskiej „drogówki”. Nie musieli długo czekać na jej potwierdzenie. – Wykonywany pomiar prędkości pojazdów poruszających się tą ulicą pozwolił wyeliminować z drogi 35-latka jadącego chevroletem. W miejscu, gdzie obowiązywała prędkość do 40 km/h mężczyzna pędził 93 km/h – dodaje kom. Kowalska. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi, a do tego zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci zapowiadają, że w dalszym ciągu będą kontrolować prędkość pojazdów poruszających się ulicą Letniskową w celu wyeliminowania tego typu zachowań kierowców.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wypadek pod Nakłem. Sprawcą 63-letni kierowca autobusu szkolnego [ZDJĘCIA]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments