Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 4 • L 3
8C
Sob
9C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePodczas odśnieżania drogi omal nie doszło do tragedii. Ciągnik uszkodził przyłącze gazowe
07.01.2021 | 12:52

Podczas odśnieżania drogi omal nie doszło do tragedii. Ciągnik uszkodził przyłącze gazowe

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło 6 stycznia.

Fot. OSP Pilica/zdj. ilustracyjne

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj (6 stycznia) niedaleko Grudziądza. Podczas odśnieżania drogi kierujący ciągnikiem uderzył w przyłącze gazowe. W wyniku uderzenia doszło do uszkodzenia instalacji i wycieku gazu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W środę, 6 grudnia tuż po godzinie 14:00 oficer dyżurny komendy policji w Grudziądzu otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Rogóźno Zamek kierujący ciągnikiem uderzył w przyłącze gazowe. Uderzenie było na tyle silne, że doszło do uszkodzenia instalacji gazowej i wycieku gazu. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji oraz straż pożarną i pogotowie gazowe.

Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, dlatego ewakuowano mieszkańców z pobliskiej posesji. Służby natychmiast przystąpiły do zabezpieczenia miejsca i usunięcia zagrożenia. Na szczęście szybko udało się zatamować wyciek gazu i mieszkańcy bezpiecznie mogli wrócić do swoich domów – opisuje podkom. Robert Szablewski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu.


CZYTAJ TAKŻE: Wiemy, gdzie będzie można zaszczepić się przeciwko koronawirusowi


69-letni kierujący ciągnikiem został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na jego konto wpłynęły również punkty karne.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści