Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h SSW
H 6 • L 3
1C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePodczas odśnieżania drogi omal nie doszło do tragedii. Ciągnik uszkodził przyłącze gazowe
straż pożarna ZIMA osp pilica
07.01.2021 | 12:52

Podczas odśnieżania drogi omal nie doszło do tragedii. Ciągnik uszkodził przyłącze gazowe

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło 6 stycznia.

Fot. OSP Pilica/zdj. ilustracyjne

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj (6 stycznia) niedaleko Grudziądza. Podczas odśnieżania drogi kierujący ciągnikiem uderzył w przyłącze gazowe. W wyniku uderzenia doszło do uszkodzenia instalacji i wycieku gazu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W środę, 6 grudnia tuż po godzinie 14:00 oficer dyżurny komendy policji w Grudziądzu otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Rogóźno Zamek kierujący ciągnikiem uderzył w przyłącze gazowe. Uderzenie było na tyle silne, że doszło do uszkodzenia instalacji gazowej i wycieku gazu. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji oraz straż pożarną i pogotowie gazowe.

Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, dlatego ewakuowano mieszkańców z pobliskiej posesji. Służby natychmiast przystąpiły do zabezpieczenia miejsca i usunięcia zagrożenia. Na szczęście szybko udało się zatamować wyciek gazu i mieszkańcy bezpiecznie mogli wrócić do swoich domów – opisuje podkom. Robert Szablewski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu.


CZYTAJ TAKŻE: Wiemy, gdzie będzie można zaszczepić się przeciwko koronawirusowi


69-letni kierujący ciągnikiem został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na jego konto wpłynęły również punkty karne.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści