Bydgoszcz
7C
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 5
13C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePodejrzana o uduszenie dwójki swoich dzieci na Okolu zostaje za kratkami. Przedłużono jej areszt
kanałowa - maciej rejment
13.05.2020 | 17:23

Podejrzana o uduszenie dwójki swoich dzieci na Okolu zostaje za kratkami. Przedłużono jej areszt

Wniosek prokuratury o przedłużenia aresztu, sąd rozpatrzył w środowe przedpołudnie.

Na zdjęciu: Mieszkanie przy ul. Kanałowej - to tutaj doszło do tragdii.

Fot. Archiwum

Podczas środowego (13 maja) posiedzenia, bydgoski sąd przedłużył stosowanie tymczasowego aresztu wobec 40-letniej kobiety, która usłyszała zarzut podwójnego zabójstwa swoich dwóch małych dzieci.

Zobacz również:

Informacje o tragedii na Okolu

Przypomnijmy: do tragedii doszło 10 lutego br. w mieszkaniu przy ul. Kanałowej na bydgoskim Okolu. Zostały tam odnalezione ciała dwóch dwumiesięcznych niemowląt, których mimo przeprowadzonej reanimacji nie udało się uratować oraz ich nieprzytomną matkę, która trafiła do szpitala.

Wstępne wyniki przeprowadzonej sekcji zwłok obu dzieci wykazały, że przyczyną ich zgonu było uduszenie w mechanizmie utonięcia. Śledczy oczekują jednak na wyniki m.in. badań histopatologicznych i toksykologicznych oraz opinii psychiatrycznej dot. stanu zdrowia 40-letniej kobiety.

W połowie lutego, po przesłuchaniu kobiety sąd przychylił się do wniosku prokuratorskiego o zastosowanie tymczasowego aresztu. Teraz prokuratura ponownie wysłała wniosek do sądu o przedłużenie tego środka zapobiegawczego. Podczas dzisiejszego posiedzenia, sąd przedłużył 40-latce areszt o kolejne trzy miesiące, tj. do połowy sierpnia. Kobieta jest leczona w jednym z aresztów na Pomorzu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści