Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 12 • L 12
13C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePodejrzani o usiłowanie zabójstwa na Okolu idą za kratki. Jest decyzja bydgoskiego sądu
9-10-2020_zatrzymanie_podejrzani_usiłowanie zabójstwa_Nadrzeczna_Bydgoszcz - KWP Bydgoszcz (3)
10.10.2020 | 17:13

Podejrzani o usiłowanie zabójstwa na Okolu idą za kratki. Jest decyzja bydgoskiego sądu

Sąd rozpatrzył wniosek prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Na zdjęciu: Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe, gdzie usłyszeli zarzuty.

Fot. KWP Bydgoszcz

Jest decyzja bydgoskiego Sądu Rejonowego, który w sobotę (10 października) rozpatrywał wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec dwóch mężczyzn, zatrzymanych w związku z próbą usiłowania zabójstwa Ukraińca na Okolu.

W ubiegłą sobotę (3.10) o poranku służby zostały zawiadomione o zakrwawionym Ukraińcu, który znajdował się na terenie zielonym za wiaduktem przy ul. Nadrzecznej na Okolu. Poszkodowanego zauważył jeden z mieszkańców i to on zawiadomił ratowników medycznych.

Ukrainiec – jak relacjonowała prokuratura – w stanie zagrażającym życiu został przewieziony do jednego z bydgoskich szpitali, w którym znajduje się do teraz. Tymczasem śledczy do sprawy zatrzymali dwóch mężczyzn: 31- i 42-latka. Jak wynika z naszych informacji, to obcokrajowcy. W czwartek i piątek zatrzymanych doprowadzono do bydgoskiej prokuratury, gdzie obaj usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa, za co może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Podczas sobotniego posiedzenia, Sąd Rejonowy w Bydgoszczy przychylił się do wniosku prokuratorskiego i wobec zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 42-latek spędzi za kratkami najbliższe trzy miesiące, a 31-latek – dwa.

Śledztwo prowadzone przez policjantów z komendy miejskiej i komisariatu na Błoniu pod nadzorem prokuratury cały czas jest w toku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści