[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Podpalacz samochodów zatrzymany. Działał w kilku miejscach

Dodano: 31.03.2017 | 12:01

Mężczyzna odpowie za zniszczenie mienia.

Na zdjęciu: Mężczyzna trafił w ręce policjantów.

Fot. Materiały prasowe KWP w Bydgoszczy

Bydgoscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w nocy z środy na czwartek podpalił trzy auta po jednym w Bydgoszczy, Lisim Ogonie i Łochowie. Okazało się, że to ta sama osoba, która kilka tygodni temu również doprowadziła do pożaru aut w tym samym rejonie. 24-latek odpowie za zniszczenie mienia. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Pracowita noc strażaków. Płonęły nie tylko samochody

W odnalezieniu sprawcy pomógł rysopis mężczyzny widzianego w pobliżu płonącego auta przy ulicy Łochowskiej w Bydgoszczy. Zauważył go kierowca przejeżdżającego w pobliżu auta, który zawiadomił policję. Przybyli na miejsce strażacy ugasili ogień, a oględziny przeprowadzone przez technika kryminalistyki dały podstawy do stwierdzenia, że prawdopodobną przyczyną pożaru auta było celowe działanie człowieka.

W międzyczasie policjanci z Błonia sprawdzali pobliskie ulice za sprawcą podpaleń. Dojeżdżając do Lisiego Ogona patrol zauważył drugie palące się auto. Był to zaparkowany na ul. Bydgoskiej samochód marki Ford Ka. Policjanci sami ugasili pożar wykorzystując do tego gaśnicę, którą mieli w radiowozie. Na tym jednak nie koniec. Tej nocy dyżurny komisariatu na Błoniu został powiadomiony o trzecim pożarze. Tym razem przy ul. Jałowcowej Łochowie, gdzie spłonął samochód marki Audi – relacjonuje st. asp. Lidia Kowalska z biura prasowego KWP w Bydgoszczy.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.