Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 2 • L -1
1C
Sr
-1C
Czw
0C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPodpisana umowa. Chemik otrzyma pieniądze od miasta
PlusLiga_ Asseco Resovia Rzeszów-Chemik Bydgoszcz_ RCSW Podpromie_ Chemik(2)_ SF
17.12.2018 | 20:31

Podpisana umowa. Chemik otrzyma pieniądze od miasta

Szymon Fiałkowski | s.fialkowski@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Bydgoscy siatkarze w poniedziałek pokonali u siebie MKS Będzin.

Fot. Szymon Fiałkowski

Poniedziałkowa wygrana nad MKS-em Będzin nie jest jedyną dobrą informacją dla kibiców Chemika. Jak udało nam się ustalić, klub podpisał umowę z miastem w sprawie dofinansowania zespołu występującego w rozgrywkach PlusLigi.

Informację o podpisaniu umowy zaraz po zakończeniu meczu potwierdził nam prezes siatkarskiego Chemika Janusz Zacniewski. Na mocy podpisanego dokumentu, na konto klubu występującego w PlusLidze jeszcze w tym roku ze środków ratusza wpłynie kwota 400 tysięcy złotych, a w przyszłym roku – kolejne 600 tys.


INFORMACJE Z CHEMIKA I PAŁACU W NASZYM SERWISIE – SIATKÓWKA BYDGOSZCZ


Przypomnijmy, że miejscy radni niedawno zgodzili się na dofinansowanie klubu ze środków miejskich na mocy wykupienia przez Bydgoszcz umowy związanej z promocją miasta poprzez sport. Za takim rozwiązaniem zagłosowało 21 radnych, 1 był przeciw, 5 wstrzymało się wówczas od głosu. Jednak prezydent Bruski postawił trzy sztandarowe argumenty. Pierwszym jest realizacja zadań spółki i organizacja ligowych spotkań jako gospodarz w Bydgoszczy, drugim jest realizacja przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej zobowiązań dotyczących przejęcia części długów wobec osób fizycznych z zewnątrz. Nie jest tajemnicą, że chodzi o Piotra Sieńkę seniora oraz Chatę Polską. Ten dług byłby zrównoważony kwotą zysku z prawa do transmisji telewizyjnych, a trzecim – zapewnienie przez spółkę, że ta nie ogłosi upadłości.

Bydgoscy siatkarze w poniedziałek pokonali u siebie MKS Będzin 3:0, a w piątek po raz ostatni zagrają we własnej hali, kiedy podejmą Onico Warszawa (20:30).


Powiązane treści