Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 15 • L 14
15C
Sr
14C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePodróbki na bydgoskim targowisku. Skonfiskowano kilkaset sztuk ubrań i perfum [ZDJĘCIA]
31.05.2021 | 09:12

Podróbki na bydgoskim targowisku. Skonfiskowano kilkaset sztuk ubrań i perfum [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Funkcjonariusze KAS kontrolowali jedno z bydgoskich targowisk.

Fot. mat. KAS

Ponad 770 sztuk odzieży i kosmetyków z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych marek zabezpieczyli funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej na jednym z targowisk w Bydgoszczy.

Podczas kontroli przeprowadzonej przed paroma dniami mundurowi dostrzegli podejrzanie wyglądającą odzież oznaczoną zastrzeżonymi znakami towarowymi. Koszulki polo, t-shirty, bluzy, a także perfumy sprzedawała 57-letnia obywatelka Bułgarii, która nie posiadała żadnych dokumentów potwierdzających legalne nabycie oferowanego asortymentu.

Po szczegółowych oględzinach towarów funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej podejrzewali, że zostały one opatrzone podrobionymi znakami towarowymi. – Wskazywała na to zarówno ich niska cena, jak i sposób wykonania. Funkcjonariusze zabezpieczyli zakwestionowane wyroby w liczbie 772 sztuk oraz powiadomili o sprawie przedstawicieli właścicieli praw do zastrzeżonych znaków, którzy ocenią straty, jakie mogły ponieść firmy kosmetyczne i odzieżowe – mówi Kinga Błaszczyńska z Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy

Za handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi kobiecie grozi wysoka grzywna lub kara 2 lat więzienia. – Krajowa Administracja Skarbowa apeluje o kupowanie towarów tylko z legalnych źródeł i przypomina, że kupując podrabiane produkty wspomagamy działalność zorganizowanych grup przestępczych, wspieramy nieuczciwą konkurencję, a tym samym przyczyniamy się do likwidacji legalnych miejsc pracy. Towary podrabiane bardzo często nie spełniają norm jakości i mogą być niebezpieczne dla zdrowia użytkowników – ostrzega Błażyńska.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści