Bydgoszcz
21C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 21 • L 21
21C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
15C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaPodróżnicze święto nad Brdą
13.04.2016 | 14:39

Podróżnicze święto nad Brdą

22 kwietnia rozpocznie się VI Bydgoski Festiwal "Podróżnicy".

Na zdjęciu:

Fot.

Niezwykłe podróże, ciekawe kultury, inne kontynenty – to tylko część tego, co będzie można poznać podczas VI Bydgoskiego Festiwalu „Podróżnicy”. Impreza potrwa 2 dni.

Odbędzie się ona w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej działającej przy Wyższej Szkole Gospodarki przy ul. Królowej Jadwigi 14 w Bydgoszczy. Jednak nie jest to jedyne miejsce, w którym spotkają się fani podróży. Osoby mieszkające w Toruniu również będą mogli uczestniczyć w festiwalu. Toruńska część festiwalu odbędzie się 22 kwietnia w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika. Równocześnie w tym samym czasie trwać będzie impreza w Bydgoszczy. W obu miastach odbędą się podobne wydarzenia.

Jednak to w Bydgoszczy zaplanowano więcej atrakcji. Wśród gości specjalnych, którzy przyjadą do naszego miasta znajdują się: Marek Niedźwiecki, Danuta Piotrowska, Aleksander Doba, Jose Torres. Ponadto oprócz warsztatów i pokazów odbędzie się coś, czego do tej pory nie było. 23 kwietnia o godz. 10:00 rozpocznie się Pierwszy Bieg Halików. Biegacze wystartują z parkingu znajdującego się przy Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka”. Trasa minimaratonu podróżników wyniesie 4 km. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia.

Na zakończenie festiwalu odbędzie się gala wręczenia Halików, czyli statuetek im. Tony’ego Halika, które przyznawane są za ciekawe podróżnicze pomysły, inspirujące projekty i prawdziwe pokazanie świata. W tegorocznym konkursie udział biotą 34 wyprawy z całego świata. Zobaczyć je można na stronie internetowej promującej wydarzenie www.podroznicy.byd.pl Tam też znajdują się szczegółowe informacje dotyczące festiwalu.


Powiązane treści