Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
64% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
5C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaPodstawówka na Górzyskowie będzie miała nową halę. Ruszyły prace
18.02.2019 | 10:27

Podstawówka na Górzyskowie będzie miała nową halę. Ruszyły prace

Na zdjęciu: Sala podstawówki przy Kcyńskiej została już zburzona. W jej miejscu powstanie nowowczesna hala.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Rozpoczęła się długo wyczekiwana modernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Kcyńskiej na Górzyskowie. Placówka nie tylko zostanie wyposażona w nową halę sportową, ale także skorzysta z termomodernizacji istniejącego już budynku.

Przetarg na budowę sali gimnastycznej wraz z łącznikiem, w którym znajdą się pomieszczenia do rehabilitacji ogłoszono w ubiegłym roku. Inwestycję poszerzono jeszcze o termomodernizację istniejącego budynku. Najkorzystniejszą ofertę złożyło przedsiębiorstwo PUBR, które zgodnie z podpisaną umową ma zrealizować zadanie w ciągu około roku za kwotę 18,5 mln zł, udzielając 7-letniej gwarancji.

Modernizacja i rozbudowa budynku na Górzyskowie będzie kosztować więcej niż początkowo zakładaliśmy – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. –  Są jednak rzeczy, w które zawsze warto inwestować. Do takich należy zapewnienie dobrych warunków dla bydgoskich uczniów. Dlatego konsekwentnie realizujemy program zadań związanych z budową sal sportowych i kolejnych basenów – dodaje prezydent. Oprócz prac przy Kcyńskiej trwają też obecnie roboty w I Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Elektronicznych.

Dotychczasowa hala sportowa została już w ubiegłym tygodniu zburzona. Teraz na jej miejscu pojawi się dwukondygnacyjny łącznik z salami dla klas I-III, pokojem nauczycielskim, pomieszczeniem dla WF-istów, magazynem, szatnią, sala rehabilitacyjną i pomieszczeniem technicznym na parterze oraz salami do pracy z uczniami, salą do rehabilitacji ruchowej (gimnastyka korekcyjna), salą taneczną, świetlicą, gabinetem psychologów i pedagogów szkolnych, pokojem pielęgniarki szkolnej oraz pomieszczeniem pomocniczym i techniczno-porządkowym na piętrze. Obok powstanie nowa hala z boiskiem o wymiarach  19,5×36,4 m, szatniami, sanitariatami i natryskami, utrzymana w odcieniach szarości z kolorowymi akcentami w postaci opasek w ościeżach okiennych.

Przy okazji budynek szkoły przejdzie termomodernizację. Ściany i drzwi nie spełniają już bowiem wymagań dotyczących energii, więc zaplanowano docieplenie ścian zewnętrznych i fundamentów, izolację stropu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz nowe rynny i elewację, która będzie utrzymana w szarych odcieniach.

– Modernizacja umożliwi nam zapewnienie optymalnych warunków nauki i spędzania czasu wolnego. Będziemy też mogli prowadzić wszelkiego rodzaju terapie dla uczniów niepełnosprawnych. Dziś mamy wspaniałych uczniów, doskonale przygotowaną kadrę, czekamy tylko na stworzenie profesjonalnych warunków – mówiła rok temu, gdy trwały prace nad projektem nowej hali, wicedyrektor szkoły Aleksandra Tarczyńska-Pajor. W szkole uczy się obecnie około 600 uczniów.

Tymczasem już w najbliższą sobotę w szkole odbędą się drzwi otwarte. Od godz. 10 do 13 będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki, poznać budynek szkoły, porozmawiać z dyrektorem oraz nauczycielami, uzyskać pomoc przy naborze elektronicznym oraz zapisać dziecko do klasy pierwszej. W programie zaplanowano m.in. przedstawienia teatralne, występy taneczne i muzyczne, zabawy tematyczne dla najmłodszych, prezentację kół zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych, loterię i kawiarenkę z domowymi wypiekami.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści