Bydgoszcz
1C
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 2 • L -1
2C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePodwójna wpadka na Szwederowie. Pijany kierowca bmw i pasażer z narkotykami w rękach policji
02.10.2021 | 16:19

Podwójna wpadka na Szwederowie. Pijany kierowca bmw i pasażer z narkotykami w rękach policji

Na zdjęciu: Pijany 51-latek wpadł podczas policyjnej kontroli na ulicy Pięknej na pograniczu Szwederowa i Górzyskowa.

Fot. KWP Bydgoszcz

Zignorowanie sygnalizacji świetlnej i brawurowa jazda ulicami Szwederowa zaprowadziły dwóch mężczyzn do policyjnego aresztu. Jeden z nich odpowie za jazdę po pijanemu, drugi – za posiadanie narkotyków.

Policyjni wywiadowcy patrolujący ulice Bydgoszczy nieoznakowanym radiowozem zauważyli w czwartek (30 września) późnym wieczorem kierowcę samochodu marki BMW, który – jadąc ulicą Ugory – z dużą prędkością skręcił w ulicę Solskiego. – Kierowca nie stosował się też do sygnalizacji świetlnej, wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle – dodaje kom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Patrol zatrzymał kierującego na pograniczu Szwederowa i Górzyskowa – na ulicy Pięknej. Okazało się, że w pojeździe znajduje się dwóch mężczyzn. Obaj zostali skontrolowani przez mundurowych.

Okazało się, że kierowca w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Po pierwsze dlatego, że miał już cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a po drugie – funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że 51-latek kierował pod wpływem alkoholu.

Podczas kontroli – jak wskazuje kom. Słomski – 43-letni pasażer zachowywał się wyjątkowo niespokojnie. Okazało się, że również nieprzypadkowo. Policjanci znaleźli przy nim zarówno amfetaminę, jak i marihuanę. – Dodatkowo w aucie leżała jeszcze wypalona tzw. fajka wodna – wyjaśnia Przemysław Słomski.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na komisariat Bydgoszcz-Szwederowo przy ulicy Toruńskiej. Kolejne badanie trzeźwości wykazało, że kierowca miał niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie. Pobrano mu także krew do badań.

51-letni kierujący odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu oraz bez uprawnień. Grożą mu za to nawet dwa lata więzienia. Jego pasażer odpowie za posiadanie narkotyków.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści