Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 15 • L 14
18C
Sr
18C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
18C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPogoda nie dopisała, ale muzycy nie dali za wygraną. Kraków Street Band zagrał kameralnie pod zadaszeniem Opery Nova
KSB pod dachem1
16.07.2018 | 12:55

Pogoda nie dopisała, ale muzycy nie dali za wygraną. Kraków Street Band zagrał kameralnie pod zadaszeniem Opery Nova

Na zdjęciu: Kraków Street Band dał kameralny koncert najwytrwalszym melomanom

Fot. Rzeka Muzyki

Muzycy z zespołu ulicznego Kraków Street Band mieli zagrać w niedzielę dla szerszej publiczności amfiteatru Opery Nova, jednak niesprzyjająca pogoda zagnała ich z powrotem… prawie na ulicę.

Ku rozpaczy bydgoskiej publiki i wbrew przewidywaniom meteorologów, tuż przed planowanym koncertem z cyklu Rzeka Muzyki niebo zasnuło się chmurami, z których zaczął siąpić deszcz, uniemożliwiając plenerowy występ. Grono widzów skurczyło się do garstki najbardziej zdeterminowanych miłośników bluesa i jazzu, którzy nie dawali za wygraną. Organizatorzy i muzycy ulegli i podjęli decyzję o zagraniu kilku numerów w akustycznym minikoncercie pod zadaszeniem opery. By tradycji stało się zadość, wystąpili bez nagłośnienia, jak czynią to zwykle u siebie – na Krakowskim Rynku. Zespół docenił ciepłą reakcje bydgoszczan, obiecując, że jeszcze do nich wróci.


Powiązane treści