Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Pogoda w Bydgoszczy. Silny mróz na koniec świąt, a co po nich? [PROGNOZA]

Dodano: 26.12.2021 | 14:28

Na zdjęciu: Pogoda w Bydgoszczy w nadchodzących dniach to prawdziwa karuzela - w nocy z niedzieli na poniedziałek (26/27 grudnia) temperatura może spaść do nawet -18 stopni Celsjusza. W przyszłym tygodniu ma być już nawet kilka kresek powyżej zera.

Fot. Błażej Bembnista

Nawet -18 stopni Celsjusza mogą pokazać w nocy z niedzieli na poniedziałek (26/27 grudnia) termometry w Bydgoszczy i regionie kujawsko-pomorskim – alarmuje Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Ale siarczyste mrozy – jak przekonują synoptycy – nie zostaną z nami długo.

Z informacji przygotowanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni wynika, że od późnego popołudnia w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia aż do poniedziałkowego przedpołudnia temperatura ma wynieść od -13 do -16 stopni. Lokalnie – do wspomnianych -18 stopni. Ostrzeżenie pogodowe obowiązuje dla wszystkich powiatów województwa. Prawdopodobieństwo wystąpienia silnych mrozów jest bardzo wysokie – IMGW szacuje je na poziomie 85 procent.

Czy po białych świętach czeka nas równie mroźny i śnieżny tydzień przez sylwestrem i Nowym Rokiem? Okazuje się, że niekoniecznie. Zgodnie z aktualnymi prognozami, już w połowie przyszłego tygodnia rozpoczną się roztopy. A te będą wynikiem znacznego skoku temperatury. I to zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Jeszcze w poniedziałek słupki rtęci mają wskazywać do -6 stopni, ale we wtorek – już tylko -2. Od środy temperatura będzie już dodatnia – do nawet… ośmiu stopni powyżej zera.

Prognozy długoterminowe wskazują, że temperatura balansująca na granicy zera – niewielkie mrozy lub kilka stopni na plusie – ma utrzymać się również na początku 2022 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments