Pogoń pogoniła „Astę”. Bydgoscy koszykarze przegrali w Prudniku

Dodano: 02.02.2019 | 20:38
Paweł Śpica

To siódma porażka bydgoskich koszykarzy w I lidze.

Na zdjęciu: Paweł Śpica (z piłką w rękach) miał sporo problemów z dochodzeniem do pozycji rzutowej. W Prudniku zdobył tylko pięć punktów.

To z całą pewnością było jedno z najsłabszych spotkań bydgoskich koszykarzy w tym sezonie. Podopieczni Grzegorza Skiby przegrali w Prudniku z Pogonią 89:103 w meczu 21 kolejki I ligi.

Zespół z Prudnika potwierdził, że jest bardzo mocny w meczach przed własną publicznością. Bydgoszczanie doznali siódmej porażki w tym sezonie I ligi.

INFORMACJE Z ASTORII I ARTEGO W NASZYM SERWISIE – KOSZYKÓWKA BYDGOSZCZ

Bydgoski zespół, podobnie jak przed tygodniem w starciu z u siebie z Kotwicą Kołobrzeg, także dzisiaj fatalnie weszli w to spotkanie. Szybko stracili sześć pierwszych punktów (0:6), a pierwsze zdobyli dopiero po dwóch i pół minucie gry, gdy z półdystansu trafił Frąckiewicz. Gospodarze utrzymywali wysokie prowadzenie, choć „Asta” zbliżyła się na trzy punkty (20:17) po trafieniu z dystansu Dłuskiego. Ale to był jedyny moment, w którym bydgoski zespół mógł Pogoni zagrozić. Bo gospodarze mieli bardzo wysoki procent skuteczności w rzutach z gry i po dziesięciu minutach prowadzili różnicą trzynastu punktów (37:24). Podobnie wyglądała druga kwarta i po 20 minutach gry Pogoń prowadziła 66:47.

Po przerwie, przewaga zespołu z Prudnika nie stopniała ani na moment. Goście nie mieli żadnego momentu, w którym mogliby dokonać zrywu, by odrobić straty. Tak się nie stało, a gracze gospodarzy utrzymywali wysokie prowadzenie, ostatecznie w całym meczu rzucając bydgoszczanom 103 punkty. Świetny mecz w drużynie Pogoni zagrali Marcin Sroka (27 punktów) i Tomasz Prostak (24). W drużynie z Bydgoszczy jedynie czterech zawodników osiągnęło dwucyfrowy dorobek punktowy. Najwięcej ich na swoim koncie zapisał Mikołaj Grod – 18.

W przyszłą sobotę (9 lutego), Astoria we własnej hali podejmie w meczu 22 kolejki STK Czarnych Słupsk. Początek pojedynku w Artego Arenie o 17:00.

I LIGA KOSZYKÓWKI – FAZA ZASADNICZA – 21 KOLEJKA – 2.02.2019 R.
POGOŃ PRUDNIK – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 103:89 (37:24, 29:23, 22:19, 15:23)

POGOŃ: Sroka 27 (4×3), Prostak 24 (2×3), Pisarczyk 16 (2×3, 7 zb.), Krawczyk 10 (2×3, 6 zb., 5 str.), Mordzak 8 (2×3, 5 zb., 7 as.) – T. Nowakowski 12, Szpyrka 2, Antczak 2, Malitka 2, Topolski.

ENEA ASTORIA: Grod 18, M. Nowakowski 13 (1×3, 9 as.), Frąckiewicz 13 (6 zb.), Śpica 5 (1×3), Kukiełka 3 (1×3) – Dłuski 16 (1×3, 7 zb.), Szyttenholm 10 (5 zb., 5 f.), Aleksandrowicz 9 (3×3), Pochocki 2.

Sędziowali: Adam Krasuski, Krzysztof Krajewski, Bogna Podkowińska.
Komisarz PZKosz.: Czesław Kaim.