Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPogrom w Ostrowie. Artego rozbiło Ostrovię
Artego-Ostrów_SG (3)
03.03.2019 | 11:05

Pogrom w Ostrowie. Artego rozbiło Ostrovię

To czternasta wygrana bydgoskiej drużyny w tym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet.

Na zdjęciu: Julie McBride (z piłką w ręku) zdobyła w Ostrowie sześć punktów, zaś Dragana Stanković do jedenastu zdobytych punktów dorzuciła jeszcze po pięć zbiórek i asyst.

Po wysokiej wygranej w minioną środę nad PGE MKK Siedlce, koszykarki Artego znów wyraźnie rozbiły swoje przeciwniczki. Bydgoski zespół wygrał na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Do końca sezonu zasadniczego pozostało jeszcze dziewięć spotkań. Bydgoski zespół, który ostatnio był w lekkim kryzysie, najwyraźniej zaczyna się od niego odbijać, czego efektem są wysokie zwycięstwa w tych dwóch spotkaniach.

INFORMACJE Z ARTEGO I ASTORII W NASZYM SERWISIE – KOSZYKÓWKA BYDGOSZCZ

Podobnie, jak w środowym starciu z MKK, także i w Ostrowie bydgoszczanki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie przez pełne 40 minut. Artego szybko zdobyło siedem punktów z rzędu (7:0), a potem po trójce i celnym rzucie z półdystansu Międzik prowadziło 18:7, by pierwsze dziesięć minut wygrać 24:12, a następnie z każdą kolejną minutą powiększać swoje prowadzenie.

Po przerwie było nawet 66:34, gdy zza linii 6,75 m trafiła Alexis Hornbuckle. Trener Herkt przy wysokim prowadzeniu ponownie dał szansę gry zmienniczkom, a te odwdzięczyły się zdobytymi punktami. Dość powiedzieć, że każda zawodniczka Artego zakończyła spotkanie z dorobkiem punktowym.

Bydgoski zespół w najbliższą środę (6 marca) zagra na wyjeździe z Enea AZS-em Poznań (18:30), zaś w przyszły weekend (sobota, 9 marca) podejmie u siebie InvestInTheWest Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski (17:00, Artego Arena).

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA – 22 KOLEJKA – 2.03.2019 R.
OSTROVIA OSTRÓW WIELKOPOLSKI – ARTEGO BYDGOSZCZ 49:85
 (12:24, 10:17, 16:27, 11:17)

OSTROVIA: Wajler 11 (1×3), Podkańska 10, Jaworska 8, Bilotserkivska 8 (2×3, 6 zb., 6 as.), Jackowska 6 – Ossowska 6 (2×3, 5 f.), Joks, Nowicka, Kaczmarek.

ARTEGO: Morrison 15 (9 zb.), Międzik 13 (3×3), Stanković 11 (5 zb., 5 as.), Szott-Hejmej 8 (1×3), McBride 6 – Hornbuckle 11 (3×3, 5 zb., 5 as.), Radocaj 10 (2×3), Poboży 6 (6 zb.), Kuczyńska 3 (1×3), Kocaj 2.

Sędziowali: Roman Putyra, Jan Piróg, Michał Pietrakiewicz.
Komisarz BLK: Konrad Tomczyk.