Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 16 • L 16
22C
Wt
20C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPogromca gum ruszył w miasto. ZDMiKP czyści ulicę Mostową [WIDEO]
ZDMIKP BYDGOSZCZ
04.05.2021 | 10:30

Pogromca gum ruszył w miasto. ZDMiKP czyści ulicę Mostową [WIDEO]

Na zdjęciu: Działania są prowadzone przez pracownika ZDMiKP, używającego maszyny przypominającej wielki plecak z rurą od odkurzacza.

Fot. ZDMiKP

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpoczął walkę z gumami na chodnikach, które szpecą przestrzeń wokół Starego Rynku. Do tego celu jest używana specjalna maszyna.

Stary Rynek i jego okolice to miejsce, które zaskarbiło sobie szczególne względy mieszkańców i turystów. W cieplejsze dni wypełnia się ludźmi. – Niestety wraz z dużą ilością odwiedzających wzrasta poziom zabrudzenia śladami po gumie do żucia, pogarszając estetykę tego miejsca. Zadeptane gumy, przyklejone do płyt chodnikowych i historycznego bruku, są prawdziwą plagą – nie ukrywa rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński.


CZYTAJ TAKŻE: Czy gorąca woda wyczyści brudne płyty Starego Rynku?


We wtorek, 4 maja od samego rana trwa akcja usuwania tego typu zanieczyszczeń. Działania są prowadzone przez pracownika ZDMiKP, używającego maszyny przypominającej wielki plecak z rurą od odkurzacza. Gumy są usuwane gorącą parą pod ciśnieniem i rozpuszczane specjalnym, biodegradowalnym środkiem. Dodatkowo zabrudzone miejsce jest pocierane szczotką, zamontowaną na końcu rury.

Obecnie pracujemy intensywnie w rejonie ulicy Mostowej. Mamy świadomość, że zanieczyszczeń po gumach są tysiące i niestety wciąż przybywają nowe. Nasze działania nie są nastawione na całkowite usunięcie gum z okolic Śródmieścia, ale na zmniejszenie intensywności zabrudzeń w tej przestrzeni – przyznaje rzecznik prasowy ZDMiKP.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści