Pogromczynie Artego z Pucharem Polski. Była zawodniczka – MVP

Dodano: 31.01.2016 | 21:00

Pszczółka AZS UMCS Lublin zdobyła Puchar Polski koszykarek.

Na zdjęciu: W sobotę Julie McBride trafiła tylko cztery z dwunastu rzutów.

Pszczółka AZS UMCS Lublin pokonała w finale Pucharu Polski koszykarek Ślęzę Wrocław. Wcześniej gospodynie turnieju wyeliminowały z gry bydgoskiego Artego.

W sobotnich półfinałach doszło do dwóch niespodzianek. Co prawda zespół Tomasza Herkta nie był uważany za zdecydowanego faworyta starcia z lubliniankami, ale na pewno mógł liczyć na zwycięstwo. Tymczasem zespół osłabiony brakiem Amishy Carter bardzo słabo zaczął półfinałowy mecz i po pierwszej kolejce przegrywał już 10:22. W drugiej kwarcie bydgoszczanki zdołały co prawda z nawiązką odrobić straty, ale IV kwarta była kolejnym koncertem gry w wykonaniu miejscowych, które – dowodzone przez Leah Metcalf – wygrały 71:65.

W drugim półfinale doszło do jeszcze większej niespodzianki i obrońca tytułu, Wisła Can-Pack Kraków, przegrała ze Ślęzą Wrocław. W niedzielnym finale Pszczółka ponownie, m.in. dzięki dobrej grze wybranej później MVP Metcalf, triumfowała – 66:58.

Bydgoszczankom pozostała walka w lidze. W sobotę zagrają w Łodzi z Widzewem.