Bydgoszcz
11C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 12 • L 11
17C
Sob
18C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPokaż Bydgoszcz na zdjęciu! Wystartował konkurs dla zawodowych fotografów i amatorów
15.09.2021 | 11:01

Pokaż Bydgoszcz na zdjęciu! Wystartował konkurs dla zawodowych fotografów i amatorów

Na zdjęciu: W konkursie można zgłaszać zdjęcia pokazuję Bydgoszcz.

Fot. Szymon Makowski

Bydgoszcz Press Photo to nowy konkurs dla amatorów fotografii i zawodowców. Można już wysyłać zgłoszenia.

Konkurs ma promować Bydgoszcz, jej atrakcje turystyczne, popularne miejsca i organizowane w mieście wydarzenia. Skierowany jest zarówno do zawodowców, jak i amatorów. W obu kategoriach przewidziano nagrody po 2 tys. zł. Zdjęcia muszą być wykonane w 2021 roku, ale prezentowana na nich przestrzeń nie mogła w międzyczasie ulec zmianom w wystroju czy architekturze. Zgłoszenie można przesyłać do 28 listopada.

Bydgoszcz Press Photo zostanie zorganizowany przy okazji Vintage Photo Festival, który w dniach 17 września – 2 października odbędzie się w Bydgoszczy. W ramach wydarzenia zaplanowano liczne wystawy, spotkania autorskie, pokazy, koncerty i warsztaty.

Jedną z największych atrakcji będzie wizyta Chrisa Niedenthala, który jako fotograf Newsweeka jeździł w latach 80. po Polsce wraz z Lechem Wałęsą i uwiecznił na zdjęciach m.in. wydarzenia Bydgoskiego Marca. W piątek, 17 września, o godz. 18:00 w Młynach Rothera otwarta zostanie wystawa „Bydgoski Marzec ’81 w obiektywie Chrisa Niedenthala”, podczas której pokazane zostaną niepublikowane wcześniej zdjęcia, które kuratorka wystawy Katarzyna Gębarowska wydobyła z archiwum artysty. Na sobotę, 18 września, na godz. 15:00 zaplanowano za to spotkanie autorskie z Chrisem Niedenthalem związane z jego książką „Zawód fotograf. Ciąg dalszy nastąpił”.

Cały program festiwalu można znaleźć na www.vintagephotofestival.com.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści