79% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H -2 • L -3
7C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPokaz charakteru i skuteczności. Bydgoskie koszykarki wygrały ze Ślęzą Wrocław [ZDJĘCIA]
22-11-2020_koszykówka_Energa Basket Liga Kobiet_KS Basket 25 Bydgoszcz - Ślęza Wrocław - Janeesa Jeffery, Magdalena Szajtauer - SF
22.11.2020 | 22:50

W Energa Basket Lidze Kobiet rozegrano ósmą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Janeesa Jeffery była liderką bydgoskiej drużyny w niedzielnym spotkaniu - zdobyła 31 punktów.

Przez niemal trzydzieści minut, koszykarki Basketu 25 Bydgoszcz przegrywały w meczu ze Ślęzą Wrocław. Zryw przypuszczony przez zespół Piotra Kulpekszy w ostatnich dziesięciu minutach sprawił, że miejscowe ostatecznie we własnej hali pokonały ekipę z Dolnego Śląska.

Bydgoszczanki jedynej jak dotąd porażki w tym sezonie ligowym doznały w pierwszej kolejce, kiedy to uległy AZS-owi Gorzów Wielkopolski. Zespół Piotra Kulpekszy kolejne mecze bardzo pewnie wygrał. W niedzielę do Areny przyjechała Ślęza Wrocław.

I to wrocławianki wysoko postawiły poprzeczkę bydgoskiej drużynie. Zawodniczki Ślęzy prowadziły od początku spotkania w hali Arena. Po trafieniach Jakubiuk, Jones i Dudasovej było 13:6 dla wrocławianek. Po kolejnych trafieniach tej ostatniej, przewaga Ślęzy wynosiła już czternaście punktów (20:6), ale do końca pierwszej kwarty osiem kolejnych punktów rzuciły bydgoszczanki (14:20). Miejscowe próbowały gonić wynik, lecz w ich grze było sporo niedokładności, do tego straty notowały McBride, Jeffery, a błąd kroków odgwizdano Evans. Podopieczne Arkadiusza Rusina za to w ofensywie nie zwalniały tempa. Po trafieniach Dedić i Dudasovej było 41:21 dla Ślęzy, a do przerwy wrocławianki prowadziły 43:28.

Jeszcze w trzeciej kwarcie, zawodniczki Ślęzy utrzymywały wysokie prowadzenie, ale w ostatnich dziesięciu minutach bydgoszczanki rozpoczęły zryw. Ervin i dwukrotnie McBride trafiły zza linii 6,75 m, a Jeffery dołożyła dwa punkty z linii rzutów osobistych i zrobiło się 60:54 dla Ślęzy. Po kolejnej trójce Jeffery, przewaga zespołu wrocławskiego stopniała do czterech punktów (63:59), a gdy Jeffery ponownie trafiła z dystansu, to bydgoszczanki po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszły na prowadzenie (64:63). I choć na półtorej minuty przed końcem meczu był jeszcze remis 68:68, to potem Jeffery po raz piąty w całym meczu trafiła za trzy punkty, a następnie dołożyła jeden punkt z linii rzutów osobistych, podobnie jak McBride.

Dla bydgoskiej drużyny to szósta wygrana w tym sezonie ligowym. W następnej kolejce, zespół Basketu 25 zagra na wyjeździe z CCC Polkowice (sobota, 28 listopada, 19:00).

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 8 KOLEJKA – 22.11.2020 R.
KS BASKET 25 BYDGOSZCZ – 1KS ŚLĘZA WROCŁAW 73:71 (14:20, 14:23, 15:15, 30:13)

KS BASKET 25: Jeffery 31 (5×3, 8 zb.), Evans 15 (5 f.), Międzik 3 (1×3), Szajtauer 2, Michałek – McBride 10 (2×3), Ervin 8 (6 zb.), Stankiewicz 4, Faleńczyk.

1KS ŚLĘZA: Sutton 18 (1×3, 7 zb., 8 as., 6 str.), Jones 17 (5 zb.), Dudasova 15 (2×3), Jakubiuk 6 (5 zb.), Dobrowolska 5 (1×3) – Dedić 6, Puter 4, Poleszak.

Sędziowali: Ewa Matuszewska, Cezary Nowicki, Tomasz Trojanowski.
Komisarz Energa Basket Ligi Kobiet: Jarosław Nowak.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.