Bydgoszcz
19C
Słonecznie
30% wilgotność
Wiatr: 8km/h S
H 19 • L 19
6C
Pon
7C
Wt
7C
Sr
7C
Czw
5C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPokazy dla Kingi Szwedy w „Zielonych Arkadach”
17.11.2016 | 08:27

Pokazy dla Kingi Szwedy w „Zielonych Arkadach”

Gdy chodzi o ratowanie życia i zdrowia, każda złotówka na pomoc jest ważna.

Na zdjęciu: Fragment plakatu.

Fot. Materiały organizatora

Mł. asp. Kinga Szweda swoje życie związała ze służbą w Policji w 2006r. Dotychczas pomagała innym, teraz sama potrzebuje pomocy. Tym razem kujawsko-pomorscy policjanci wspólnie z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego organizują pokazy m.in. udzielania pierwszej pomocy, policyjnego robota pirotechnicznego, tresury psów, sprzętu policyjnego i strażackiego. Wszystko już w niedzielę w Galerii „Zielone Arkady” w Bydgoszczy.

Kinga jest uśmiechniętą i pogodną 30-letnią dziewczyną, a przy tym policjantką i sportowcem, który na swoim koncie ma liczne sukcesy. Tucholanka – to Wicemistrzyni Świata i Mistrzyni Europy w fitness sylwetkowym. Niestety, kilka miesięcy temu usłyszała diagnozę: zaawansowane stadium nieoperacyjnego raka żołądka. Od tej pory jej życie toczy się głównie w szpitalach.

Jakiś czas temu pojawiła się nadzieja na odzyskanie zdrowia. Klinika w Niemczech podjęła się leczenia Kingi. Trwa akcja zbierania środków na zagraniczną terapię, w którą włączyli się także policjanci i Kierownictwo Policji. W zbiórkę na rzecz policjantki włączyła się Fundacja „Forani”.

Teraz organizowana jest zbiórka, która będzie wyjątkowa. Można będzie wylicytować rękawice bokserskie z autografem Dariusza Michalczewskiego i Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy nawet z wykorzystaniem defibrylatora, zobaczyć pokaz tamowania krwotoków, czy z bliska zobaczyć policyjnego robota pirotechnicznego. Zobaczenie sprzętu strażackiego i policyjnego to tylko dodatkowa atrakcja tego, co będzie się działo w „Zielonych Arkadach”.

Najważniejsza będzie jednak zbiórka pieniędzy na rzecz leczenia Kingi w klinice w Niemczech. Przyjdźcie i zobaczcie jak ciekawa jest praca policjantów, ratowników medycznych i strażaków. I bądźcie hojni.

Pokazy odbędą się 20 listopada w godzinach 12.00-15.00. Licytacje prowadzone będą o 14.00.


Powiązane treści