Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPokonały beniaminka, choć nie bez problemów. Artego lepsze od Politechniki Gdańskiej
Energa Basket Liga Kobiet_ Artego Bydgoszcz - Sunreef Yachts Politechnika Gdańska_ Karolina Poboży - SF
03.02.2019 | 23:33

To jedenaste zwycięstwo Artego w tym sezonie ligowym.

Na zdjęciu: Karolina Poboży (z piłką w ręku) zdobyła dla Artego cztery punkty.

Beniaminek z Gdańska mocno postawił się Artego. Bydgoskie koszykarki w meczu 16 kolejki Energa Basket Ligi wygrały, ale nie bez problemów.

Po bolesnej porażce w rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Europy FIBA z węgierskim Szekszard (różnicą dwudziestu sześciu punktów), teraz podopieczne Tomasza Herkta mogą skupić się na rozgrywkach ligowych.

INFORMACJE Z ARTEGO I ASTORII W NASZYM SERWISIE – KOSZYKÓWKA BYDGOSZCZ

Starcie z Politechniką, bydgoszczanki rozpoczęły od kilkupunktowego prowadzenia (4:0, 6:2, 11:6). W końcówce pierwszej kwarty, rywalki dogoniły wynik. Zza linii 6,75 m trafiły Bujniak i Holopainen, a spod kosza także Koc i przewaga Artego stopniała do ledwie dwóch punktów (22:20). Co prawda, w drugiej kwarcie gospodyniom udało się znów odskoczyć i do przerwy miały dziesięć oczek przewagi (46:36), ale po przerwie gdańszczanki nie odpuściły.

Dwukrotnie w krótkim odstępie czasu za trzy punkty trafiła Bujniak, z półdystansu celnie rzuciła także Conwright i znów prowadzenie bydgoszczanek stopniało do dwóch punktów (50:48), a potem do jednego punktu (53:52, 55:54). Od tego momentu, odpowiedzialność za wynik wzięły na siebie dwie zawodniczki – Ziomara Morrison i Dragana Stanković. To one poprowadziły miejscowe do wygranej, punktując co rusz w każdej ofensywnej akcji. Serbka zanotowała double-double, bo dołożyła do 21 punktów także 11 zbiórek.

Kolejny mecz Artego rozegra we własnej hali za dwa tygodnie (16 lutego), kiedy to w 18 kolejce podejmie Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin (17:00, Artego Arena).

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA – 16 KOLEJKA – 3.02.2019 R.
ARTEGO BYDGOSZCZ – SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA 78:70 (24:20, 22:16, 15:21, 17:13)

ARTEGO: Morrison 23 (1×3, 7 zb.), Stanković 21 (11 zb.), McBride 8 (6 as.), Międzik 7 (1×3, 5 zb.), Szott-Hejmej 6 (6 zb.) – Poboży 4, Hornbuckle 3, Kuczyńska 3, Radocaj 3.

POLITECHNIKA: Conwright 17 (5 f., 5 str.), Pyka 13 (1×3, 5 zb.), Bujniak 11 (3×3), Koc 9 (7 zb.), Clark 4 (6 zb.) – Holopainen 8 (1×3, 6 zb.), Naczk 5, Szymańska 3, Duszkiewicz.

Sędziowali: Karina Pełka, Mariusz Adameczek, Marcin Bieńkowski.
Komisarz EBLK: Jarosław Czeropski.