[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny transfer Pałacu. Przyjmująca wraca do bydgoskiego klubu

Dodano: 02.07.2022 | 06:33

Na zdjęciu: Pola Nowakowska ponownie została siatkarką Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

Fot. Dariusz Stoński / KS Pałac Bydgoszcz / materiały prasowe

Pola Nowakowska ponownie została siatkarką Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz. To piąty transfer przeprowadzony przez bydgoski klub przed nowym sezonem.

Dla najlepszej przyjmującej mistrzostw Europy kadetek z 2013 roku (z reprezentacją Polski sięgnęła wówczas po złoty medal), to powrót do macierzystego klubu po blisko czterech sezonach. Pola Nowakowska wcześniej występowała w czołowych klubach Tauron Ligi: Developresie Rzeszów i Grupie Azoty Chemiku Police, z którym sięgnęła po mistrzostwo kraju oraz krajowy puchar i superpuchar. W ostatnich latach grała jednak na zapleczu elity, reprezentowała I-ligowy Enea Energetyk Poznań, a ostatnio AZS AWF Warszawa.

W drużynie prowadzonej przez trenera Mirosława Zawieracza, młodsza siostra Jana Nowakowskiego będzie grała na pozycji przyjmującej. – Wzbudza to we mnie jeszcze większe pozytywne emocje – mówi Nowkaowska w wypowiedzi dla oficjalnej strony klubowej i nie ukrywa radości, że ponownie będzie siatkarką Pałacu. –  Z Pałacem mam wiele wspaniałych wspomnień i nie mogę się już doczekać, aż ponownie stanę w hali Immobile Łuczniczka i usłyszę pierwszy gwizdek. Mam nadzieję, że zobaczymy się na meczach i przybijemy siatkarską „piątkę” – dodaje.

To piąty transfer Pałacu przed sezonem. Do bydgoskiej drużyny wcześniej dołączyły libero Agata Witkowska, z wypożyczenia powróciła środkowa Kamila Kobus (obie grały w E.Leclerc Moya Radomce Radom), środkowa Anna Lewandowska (Grot Budowlani Łódź) i przyjmująca Koleta Łyszkiewicz (BKS Bostik Bielsko-Biała). W klubie, ze składu z poprzedniego sezonu pozostały rozgrywające Magdalena Mazurek i Paulina Bałdyga, środkowa Kinga Różyńska oraz libero Aleksandra Justka.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments