Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 4 • L 3
3C
Czw
8C
Pt
10C
Sob
6C
Nd
8C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPolak-Europejczyk-obywatel świata z…książką w ręku?
IMG_20170419_110829
19.04.2017 | 12:06

Polak-Europejczyk-obywatel świata z…książką w ręku?

Poziom czytelnictwa w naszym kraju, niestety, spada...

Na zdjęciu: Na domowe półki z książkami warto nie tylko patrzeć, ale trzeba też do nich sięgać.

Fot. Stanisław Gazda

24 kwietnia 2017r. w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy o godz. 12.30 rozpocznie się IV edycja konferencji „Polak – Europejczyk – obywatel świata” dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Hasłem edycji są słowa: „Nie warto żyć życiem przez nas niepoznanym…- o potrzebie czytania młodego człowieka”.

Założeniem tegorocznej edycji konferencji jest popularyzacja książek i czytelnictwa, a także rozwijanie aktywności czytelniczej młodzieży. Pragniemy uwrażliwić młodzież na wartości, które są podstawą w ich intelektualnym i emocjonalnym rozwoju.

Czytanie pobudza wyobraźnię, tworząc obrazy opisanych przez autora miejsc i portrety przedstawionych bohaterów. Książka otwiera przed młodym człowiekiem magiczne drzwi do innego świata, a wspólne czytanie i rozmowy dają okazję ukazania prawdziwych wartości.

W programie m.in. wystąpienie pt. „Świat wartości w literaturze” oraz prelekcja pt. „Z książką w podróży.”

W ramach konferencji zaplanowano także cykl konkursów: konkurs multimedialny – „Literacka ojczyzna” – na film lub prezentację multimedialną dotyczącą rodzimych autorytetów z zakresu literatury; konkurs fotograficzny – „Z czytaniem mi do twarzy”; konkurs plastyczny – „Czytanie uskrzydla” – na plakat promując wartość czytania. Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród odbędzie się podczas konferencji.

Charakter spotkania będzie sprzyjał prowadzeniu konstruktywnego dialogu, stwarzając tym samym płaszczyznę wymiany poglądów młodzieży szkół bydgoskich na temat przeczytanych książek – zapowiadają organizatorzy.


Powiązane treści