59% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 18 • L 17
Metropolia BydgoskaREGIONSportPoleciał po złoto. Paweł Wojciechowski lekkoatletycznym mistrzem kraju w skoku o tyczce
29-08-2020_Lekka atletyka_mistrzostwa Polski_Włocławek_skok o tyczce_Paweł Wojciechowski_Paweł Skraba
29.08.2020 | 23:46

Zmagania czołowych lekkoatletów potrwają we Włocławku do niedzieli.

Na zdjęciu: Paweł Wojciechowski pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,61 m.

Drugiego dnia rozgrywanych we Włocławku 96 lekkoatletycznych mistrzostw Polski ozdobą był bieg kobiet na 400 metrów, a o losach medali zadecydowały ostatnie metry.

Zgodnie z oczekiwaniami, wygrała faworytka – Justyna Święty-Ersetic w czasie 51,44 sek. Ale za jej plecami trwała zażarta walka o pozostałe medale. Świetnym finiszem popisała się Iga Baumgart-Witan (Budowlany KS Bydgoszcz), która zajęła drugie miejsce (52,14 sek.), a na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Hołub-Kowalik (52.23 sek).

Blisko dwie godziny musiał czekać na oddanie swoich skoków w konkursie tyczkarzy Paweł Wojciechowski. Zawodnik bydgoskiego Zawiszy sięgnął po złoto. W najlepszej próbie, pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,61 m, co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Wojciechowski następnie trzykrotnie bezskutecznie atakował wysokość 5,81 m. Dodajmy, że na najniższym stopniu podium stanął inny tyczkarz Zawiszy – Sebastian Chmara junior, który uzyskał wynik 4,80 m. U pań, zarówno zwyciężczyni Wiktoria Wojewódzka, jak i druga Kamila Przybyła (CWZS Zawisza) pokonały wysokość 4,20 m, z tym że Wojewódzka zrobiła to w pierwszej próbie, a Przybyła dopiero w drugiej.

Jutro we Włocławku ostatni dzień zmagań lekkoatletów, a w planach są m.in. finały biegów na 5000 metrów, sztafet 4×400 m czy skoku w dal.