23C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPółfinał jeszcze nie teraz. Basket 25 uległ Pszczółce AZS UMCS Lublin [ZDJĘCIA]
21.03.2021 | 21:08

Półfinał jeszcze nie teraz. Basket 25 uległ Pszczółce AZS UMCS Lublin [ZDJĘCIA]

Rywalizacja toczy się do trzech wygranych pojedynków. Decydujący mecz w najbliższą środę.

Na zdjęciu: Cierra Burdick toczyła sporo pojedynków podkoszowych z rywalkami, m.in. z Morgan Bertsch.

Piąty mecz zadecyduje o tym, czy koszykarki KS Basket 25 Bydgoszcz zagrają w półfinale Energa Basket Ligi Kobiet. Dzisiaj w hali Arena, Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zrewanżował się za wczorajszą porażkę.

W sobotę, bydgoskie koszykarki nadspodziewanie łatwo poradziły sobie z lubliniankami, z którymi wygrały dziesięcioma punktami. W niedzielny (21 marca) wieczór, zespół Krzysztofa Szewczyka zrewanżował się za tę porażkę, a to oznacza, że losy rywalizacji w tej parze rozstrzygną się dopiero w piątym pojedynku.

Lublinianki zaczęły mecz od prowadzenia (4:0, 7:4), jednak miejscowe szybko wyrównały, a potem objęły prowadzenie 11:9 po trójce Międzik. Później wynik oscylował w okolicach remisu, jednak w końcówce kwarty, bydgoski zespół odskoczył i po punktach Michałek oraz Stankiewicz wygrał pierwszą kwartę 21:15. W połowie drugiej odsłony, Basket 25 utrzymał tę zaliczkę (30:24, 32:25), jednak potem rywalki odrobiły straty po skutecznych akcjach Martiny Fassiny oraz Morgan Bertsch, co dało im prowadzenie 38:37, a do przerwy było 40:37 dla drużyny z Lublina.

O losach spotkania zadecydowała czwarta kwarta. Zespół z Lublina prowadził już nawet 62:57, ale po trójce McBride prowadzenie drużyny Pszczółki stopniało do jednego punktu (63:62). Po chwili jednak dwa razy celnie z półdystansu rzuciła Jennifer O’Neill, co ponownie dało Pszczółce pięć punktów zaliczki (69:64). Bydgoszczanki nie zamierzały jednak odpuszczać i na 20 sekund przed końcem meczu było 71:73. W ostatniej akcji, Zuzanna Sklepowicz wykorzystała jeden z dwóch rzutów wolnych, a McBride nie trafiła za trzy.

Piąty, decydujący mecz tej pary w środę (24.03) w Lublinie. Początek o 18:00.

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – ĆWIERĆFINAŁ – IV MECZ – 21.03.2021 R.
KS BASKET 25 BYDGOSZCZ – POLSKI CUKIER PSZCZÓŁKA AZS UMCS LUBLIN 71:74 (21:15, 16:25, 15:11, 19:23)
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2:2.

KS BASKET 25: Evans 18, Burdick 17 (14 zb., 5 str.), McBride 11 (1×3), Międzik 9 (2×3, 5 zb.), Michałek 6 – Stankiewicz 9 (2×3), Boonstra.

POLSKI CUKIER PSZCZÓŁKA AZS UMCS: O’Neill 28 (3×3), Bertsch 20 (1×3), Fassina 11 (1×3, 8 zb.), Pavel 5 (5 f.), Milazzo 4 – Sklepowicz 3, Poboży 2 (5 f.), Niedźwiedzka 1, Kośla.

Sędziowali: Paulina Gajdosz, Łukasz Andrzejewski, Tomasz Szczurewski.
Komisarz Energa Basket Ligi Kobiet: Patrycja Gulak-Lipka.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.