[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policjanci zabezpieczyli kilogramy tytoniu bez znaków akcyzy. „Całość była przygotowana do sprzedaży”

Dodano: 26.11.2021 | 13:53

Na zdjęciu: Policjanci zabezpieczyli w sumie 30 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Fot. KMP Grudziądz

Policjanci z grudziądzkiej komendy zabezpieczyli podczas akcji ponad 30 kilogramów tytoniu, który nie miał polskich znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymano jedną osobę.

Akcję, funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą grudziądzkiej komendy przeprowadzili w minioną środę (24 listopada). – Policjanci na podstawie uzyskanych informacji podejrzewali, że 41-letni grudziądzanin może posiadać tytoń bez polskich znaków akcyzy – mówi podkom. Robert Szablewski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.

Jak się okazało, trop nie mylił policjantów, którzy wspomnianego 41-latka zatrzymali, a w toku czynności ujawnili i zabezpieczyli ponad 30 kilogramów wytworzonego tytoniu. – Całość była już przygotowana do sprzedaży – dodaje Szablewski i wylicza, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych podatków: akcyzowego i VAT oszacowano na ponad 30 tysięcy złotych.

Zatrzymanego mężczyznę doprowadzono do grudziądzkiej prokuratury, gdzie śledczy postawili mu zarzut posiadania tytoniu bez polskich znaków akcyzy, za co może grozić kara grzywny i pozbawienia wolności do trzech lat. – Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny i poręczenie majątkowe – kończy podkom. Robert Szablewski.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments