[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Z czterema listami gończymi i promilami prowadził auto. Wpadł po pościgu niedaleko Bydgoszczy

Dodano: 15.05.2022 | 12:23

Na zdjęciu: 43-latek został zatrzymany przez policjantów z Białych Błot.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z Białych Błot zatrzymali 43-latka, który zaczął przed nimi uciekać. – Prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, choć miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, dodatkowo wystawiono za nim cztery listy gończe – mówią funkcjonariusze.

Policjanci zauważyli kierowcę seata w czwartkowy (12 maja) wieczór na ul. Dębowej w Białych Błotach. Jak relacjonują funkcjonariusze, na ich widok kierowca auta gwałtownie skręcił w ul. Jałowcową. – Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i dodaje, że 43-latek wówczas wjechał w ul. Cyprysową, gdzie porzucił pojazd i zaczął ucieczkę pieszo. Ta nie trwała długo, bo ledwie po chwili był już w rękach kryminalnych.

Mężczyzna w pewnym momencie podał dane, które nie figurowały w policyjnym systemie. – Pouczony wówczas o odpowiedzialności za podanie fałszywych danych, podał te prawdziwe – mówi dalej kom. Kowalska. Dla 43-latka był to początek problemów, bo równolegle wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. – Przeprowadzone badanie wykazało, że kierował on samochodem, mając 2,4 promila alkoholu w organizmie – precyzują policjanci i dodają, że w pojeździe przewożeni byli jeszcze dwaj dorośli pasażerowie. Jakby tego było mało, za mężczyzną wystawione były cztery listy gończe przez sądy w Rybniku i Katowicach, a dodatkowo miał on orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W piątek postawiono mu zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości będąc wcześniej skazanym prawomocnym wyrokiem za takie przestępstwo, a jednocześnie w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów. – Za tego typu przestępstwo może mu teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności – kończy kom. Lidia Kowalska.

Z czterema listami gończymi i promilami prowadził auto. Wpadł po pościgu niedaleko Bydgoszczy
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments