Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nielegalny hazard, pobicie i próba rozboju. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn na Bartodziejach

Dodano: 15.09.2023 | 11:07

Na zdjęciu: Sąd tymczasowo aresztował obu mieszkańców Bydgoszczy na trzy miesiące.

Fot. KMP Bydgoszcz

Na trzy miesiące do aresztu trafili dwaj bydgoszczanie zatrzymani w związku z usiłowaniem rozboju, uszkodzeniem ciała i mienia. Mężczyźni zostali namierzeni przez policjantów w lokalu na Bartodziejach, w którym znajdowały się nielegalne automaty do gier. 

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia. – Wynikało z nich, że w jednym z lokali usługowych na osiedlu Bartodzieje użytkowane są automaty do gier hazardowych. Pod adres nielegalnego salonu gier pojechali śródmiejscy policjanci z wydziałów kryminalnego oraz zwalczającego przestępczość gospodarczą. W środku zastali kilka osób, w tym dwóch mężczyzn poszukiwanych przez bydgoskich policjantów do prowadzonych postępowań. Jeden z nich zajmował się również obsługą w lokalu – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KMP w Bydgoszczy.

Obaj bydgoszczanie, w wieku 30 i 21 lat, zostali zatrzymani. Do lokalu wezwano natomiast funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy potwierdzili, że automaty są nielegalne. Ostatecznie policjanci zabezpieczyli cztery urządzenia służące do tego typu gier, które wraz z aktami sprawy trafią do funkcjonariuszy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu, którzy poprowadzą odrębne postępowanie, związane z organizowaniem nielegalnego hazardu.

Jak się okazało, dwóch mężczyzn ma także na sumieniu inne przestępstwa. 9 sierpnia, około 17.35 przy ulicy Konopnickiej w Bydgoszczy napadli na mężczyznę i usiłowali zabrać mu telefon komórkowy. Choć nie udało im się wyrwać urządzenia, to uległo ono uszkodzeniu, a poszkodowany doznał urazów w wyniku bicia pięściami, kopania i skakania po nim.

30 i 21-latek odpowiedzą za usiłowanie rozboju, zniszczenie mienia i uszkodzenia ciała, które potraktowane zostały jako czyn chuligański. Ponadto starszy z nich odpowie również za uszkodzenie ciała innej osoby na terenie Bydgoszczy. – Wśród rzeczy znajdujących się w lokalu z automatami do gier, a należących do niego, policjanci ujawnili kij bejsbolowy, którym mężczyzna posługiwał się podczas tego przestępstwa – dodaje Kowalska. Sąd tymczasowo aresztował obu mieszkańców Bydgoszczy na trzy miesiące.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments