Bydgoszcz
5C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 6 • L 4
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicja gotowa na weekend. Będzie więcej kontroli
kontrola alkomatem kujawsko-pomorskie
09.11.2017 | 18:45

Policja gotowa na weekend. Będzie więcej kontroli

Na zdjęciu:

Fot.

W najbliższych dniach na ulice wyjedzie większa niż zwykle liczba patroli drogowych. Policjanci chcą zadbać o bezpieczeństwo podróżnych w czasie weekendu.

W piątek kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczyną działania pod kryptonimem „Bezpieczny Listopadowy Weekend”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą kontrolowali stan trzeźwości kierujących i przestrzeganie przez nich przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym. – Listopadowy weekend oprócz uroczystości związanych z obchodami Narodowego Świętą Niepodległości przez wielu będzie wykorzystany na spędzeniu tego czasu poza domem. Wybieramy się w odwiedziny do bliskich czy znajomych, ale też na wycieczki. Zatem na drogach możemy spodziewać się wzmożonego ruchu – mówi kom. Joanna Karpińska z KWP Bydgoszcz.

Akcja potrwa do niedzieli. Do tego czasu na drogach pracować będzie zwiększona liczba patroli. Jak wyliczają policjanci, w pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku na drogach województwa doszło do 766 wypadków, w których zginęły 124 osoby, a 863 zostały ranne. Policjanci odnotowali też 22 tysiące kolizji i 4,5 tys. pijanych kierowców.


Powiązane treści