Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
32% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 20 • L 17
18C
Sr
18C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePolicja i Animalsi uratowali psa. Był skrajnie zaniedbany
otoz animals koronowo
20.08.2019 | 12:58

Policja i Animalsi uratowali psa. Był skrajnie zaniedbany

Na zdjęciu: Pies odebrany właścicielowi przez policję i OTOZ Animals

Fot. OTOZ Animals

Koronowscy policjanci i OTOZ Animals Bydgoszcz, interweniowali w sprawie skrajnie zaniedbanego psa. Zwierzę zostało odebrane właścicielowi i przewiezione do kliniki weterynaryjnej. 

Policja z Koronowa przez cały rok współpracują z z kujawsko-pomorskim oddziałem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals”. Już kilkunastokrotnie podejmowali wspólne interwencje dotyczące zwierząt na terenie gminy. Tym razem zajęli się oni skrajnie zaniedbanym psem. Jak ustalili policjanci i pracownicy OTOZ Animals, jego właściciel nie wypuszczał w ogóle psa z kojca. Zwierzę obrastało brudem i odchodami.

Dzięki zdecydowanym działaniom Inspektorów OTOZ Animals oddziału kujawsko-pomorskiego oraz dzielnicowych z Komisariatu Policji w Koronowie pies został odebrany i przewieziony do kliniki weterynaryjnej. Tam zostały mu usunięte kołtuny, które stanowiły ponad 30% wagi jego ciała. Właściciel czworonoga został ukarany – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP Bydgoszcz.

Policjanci apelują do mieszkańców posiadających psy o przestrzeganie obowiązujących przepisów normujących zasady trzymania tych zwierząt. Prawo jednoznacznie mówi, że trzymanie psa na łańcuchu krótszym niż 3 metry ponad 12 godzin w ciągu doby jest traktowane jako znęcanie się nad zwierzęciem, za co grożą surowe sankcje.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści