Bydgoszcz
-18C
84% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -16 • L -20
1C
Wt
3C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicja i ZDMiKP nagrodzili uprzejmych kierowców. Wspólna akcja na Kapuściskach
wojska polskiego bydgoszcz
29.05.2020 | 13:44

Policja i ZDMiKP nagrodzili uprzejmych kierowców. Wspólna akcja na Kapuściskach

Na zdjęciu: Policyjna akcja na Kapuściskach.

Fot. KWP Bydgoszcz

W piątkowe przedpołudnie Komenda Miejska Policji i Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przeprowadzili akcję edukacyjną. Jej głównym celem było promowanie bezpiecznych zachowań na drodze i zwrócenie uwagi kierowców, na niechronionych użytkowników ruchu. Ci, którzy stosowali się do przepisów, otrzymali od policjantów prezent.

Kilka dni temu informowaliśmy, że ZDMiKP przekazał bydgoskim policjantom 500 sztuk samochodowych zawieszek zapachowych. Zgodnie z zapowiedzią, miały one zostać rozdane kierowcom, którzy stosują się do przepisów ruchu drogowego i dbają o bezpieczeństwo na drodze, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych.

Dziś (29 maja) od godziny 9:00 do 11:00 na ulicy Wojska Polskiego (w rejonie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Kombatantów, na którym niedawno policjanci wykryli kilka przypadków niebezpiecznych zachowań wobec pieszych) bydgoscy policjanci wspólnie z Tomaszem Okońskim – rzecznikiem prasowym ZDMiKP, zorganizowali akcję skierowaną do kierowców, stosujących się do przepisów ruchu drogowego, którzy bezpiecznie ustępowali pierwszeństwa osobom przechodzącym przez jezdnię na przejściu dla pieszych.

Uprzejmi kierujący za swoje zachowanie godne wyróżnienia otrzymali zapachowe zawieszki do samochodu oraz podziękowania za prawidłowe postępowanie. Policja i ZDMiKP zapowiada, że akcja będzie kontynuowana w różnych miejscach na terenie miasta Bydgoszczy.

Apelujemy do kierowców o ostrożność i zwracanie uwagi na pieszych użytkowników ruchu. Niestety nadal zbyt często dochodzi do wyprzedzania na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim; omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych oraz przejazd na czerwonym świetle – podkreśla zarząd dróg.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści