Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H -0 • L -2
0C
Sob
-0C
Nd
0C
Pon
2C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleInterwencja policji i saperów w zakładzie produkcyjnym. Na pryzmie buraków ujawniono niewybuch
22.12.2021 | 11:50

Interwencja policji i saperów w zakładzie produkcyjnym. Na pryzmie buraków ujawniono niewybuch

Na zdjęciu: Niewybuch z czasów II Wojny Światowej ujawniono na terenie jednego z zakładów produkcyjnych w powiecie inowrocławskim.

Fot. KPP Inowrocław

Inowrocławscy policjanci i saperzy interweniowali we wtorek (21 grudnia) na terenie jednej z firm produkcyjnych w powiecie. Okazało się bowiem, że ujawniono tam pocisk z czasów II wojny światowej.

Jak się okazało, na terenie jednej z firm produkcyjnych w powiecie inowrocławskim ujawniono niewybuch. – Okazało się, że nie został on dopiero co wykopany z ziemi, a był już na pryzmie składowanych buraków cukrowych – dodaje Drobniecka. Niewybuch zabezpieczono, a następnie został on przekazany saperom, którzy zneutralizują go na poligonie.

Na miejscu pracowali policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. – Okazało się, że mieli do czynienia z pociskiem artyleryjskim z czasów II Wojny Światowej – mówi asp. sztab. Izabella Drobniecka z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

– Policjanci ostrzegają, by samemu nie dotykać takich przedmiotów – przypomina rzecznik inowrocławskiej komendy. – Mogą one wybuchnąć, zranić, a nawet zabić – mówi Drobniecka i kończy, że w przypadku takich znalezisk niezwłocznie należy powiadomić służby.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści