Bydgoszcz
1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 3 • L -1
4C
Nd
8C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicja kontrolowała skrzyżowanie na Bartodziejach. Były mandaty! [WIDEO]
03.09.2020 | 15:18

Policja kontrolowała skrzyżowanie na Bartodziejach. Były mandaty! [WIDEO]

Na zdjęciu:

Fot.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci z bydgoskiej drogówki zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo młodych uczestników ruchu. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” będą spotykać się z uczniami. Nie rezygnują też z kontrolowania kierowców jeżdżących w pobliżu placówek oświatowych.

W środę funkcjonariusze z bydgoskiej drogówki przy pomocy auta wyposażonego w kamery obserwowali skrzyżowanie Gajowej i Głowackiego. – To na pozór proste skrzyżowanie z drogą pierwszeństwa. Niemniej jednak, nie wszyscy kierowcy wiedzą, jak się zachować na takim skrzyżowaniu mimo prawidłowego oznakowania. Mundurowi zwracali uwagę nie tylko na prawidłowość poruszania się osób pieszych, ale również na wszelkiego rodzaju naruszenia zasad ruchu drogowego, których dopuszczają się kierowcy – mówi kom. Przemysław Słomski z bydgoskiej komendy.

W trakcie działań mundurowi ujawnili 10 kierowców, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania. Sześciu kierowców ukarali mandatem karnym, a wobec czterech zastosowali pouczenie.  – Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych. Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń – ostrzega kom. Słomski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk
Patryk
5 miesięcy temu

Tak, na tym skrzyżowaniu ginęli wcześniej ludzie. Ale czy od czasu położenia progów zwalniających doszło tam do jakiegokolwiek zdarzenia drogowego? Czepianie się, że ktoś na STOP-ie nie zatrzymał się zupełnie, a przejechał przez niego z szybkością kilku km/h, uważam za niepoważne.

Lulek
Lulek
5 miesięcy temu

Patryku,jebnij Ty się w ten pusty dzban,który głową nazywasz

Powiązane treści