Bydgoszcz
3C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 3 • L 3
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
6C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicja: Liczba przestępstw w Bydgoszczy spada. Poznaliśmy dane za 2018 rok
08.02.2019 | 10:38

Policja: Liczba przestępstw w Bydgoszczy spada. Poznaliśmy dane za 2018 rok

Na zdjęciu: Bydgoska policja podała statystyki przestępstw.

Fot. SG

Bydgoscy policjanci podsumowali 2018 rok i przedstawili dane na temat liczby przestępstw popełnionych na terenie miasta.

W czwartek, 7 stycznia w siedzibie Komendy Miejskiej Policji odbyła się odprawa roczna, którą poprowadził inspektor Sławomir Kosiński – komendant miejski. Omówił on pracę pionu kryminalnego i sytuację kadrową w bydgoskiej komendzie, a także podał statystyki dotyczące przestępczości na terenie Bydgoszczy.

Jak przekazuje policja, w 2018 roku funkcjonariusze odnotowali 2587 przestępstw – o 515 mniej, niż rok wcześniej. Największy spadek widoczny jest w kradzieżach mienia – było ich o 312 mniej niż w 2017 roku oraz uszkodzeniach mienia, których było o 60 mniej.

Kosiński podkreślił, że spadek liczby przestępstw jest tendencją widoczną już od kilku lat. W szczególności tyczy się to czynów najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa, takich jak rozboje, bójki i pobicia, kradzieże czy uszkodzenie mienia.

W trakcie odprawy rocznej omówiono też wyniki osiągane przez pion prewencji, funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa a także dane dotyczące zdarzeń drogowych i zabezpieczenie imprez masowych na terenie Bydgoszczy i powiatu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści