[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Policja namierzyła sprawców wybicia 20 szyb. To dzieci w wieku 6-9 lat

Dodano: 22.05.2022 | 11:23

Na zdjęciu: Policja/zdj. ilustracyjne

Fot. Szymon Fiałkowski

Inowrocławska policja skompletowała materiały dotyczące wybicia 20 szyb w jednej z miejscowych firm. Sprawę będzie rozpatrywał sąd rodzinny i nieletnich, bo udział w wandalizmie mogą mieć dzieci.

W ubiegłym tygodniu (konkretnie 12 maja) policjanci z Inowrocławia zostali powiadomieni o uszkodzeniu mienia w jednej z firm na terenie miasta. Właściciel, który złożył zawiadomienie o przestępstwie poinformował, że w budynku wybito 20 szyb. Straty wyceniono na pięć tysięcy złotych. – Policjanci zebrali informacje na temat zdarzenia i zabezpieczyli nagranie z monitoringu – dodaje asp. szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej komendy.


CZYTAJ TAKŻE: Auto zderzyło się z pociągiem na przejeździe kolejowym. Kierowca zignorował znak stop


Następnego dnia funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie od właściciela – ten podał, że w rejonie firmy kręcą się jakieś osoby. Dyżurny skierował w to miejsce patrol policji. Na miejscu zastali oni stróża, który zatrzymał… 9-letniego chłopca. Mundurowi ustalili, że to on, wraz z kolegami w wieku 6 i 8 lat, wybił szyby na terenie spółki. – Zgromadzone materiały w tej sprawie inowrocławscy kryminalni przekazali do sądu rodzinnego i nieletnich, który zajmie się jej rozpatrzeniem i „prześwietli” sposób spędzania czasu wolnego nieletnich – dodaje Drobniecka.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments