Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 9 • L 5
17C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
21C
Wt
22C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicja obserwowała skrzyżowanie na Kapuściskach [WIDEO]
[video width="640" height="390" src="http://www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/137/137-271571.mp4" /]
26.02.2020 | 13:43

Policja obserwowała skrzyżowanie na Kapuściskach [WIDEO]

We wtorek, 25 lutego policjanci przy użyciu Mobilnego Centrum Monitoringu obserwowali skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego i Kombatantów w Bydgoszczy. Efektem akcji było zatrzymanie sześciu kierowców 

Działania policji w tym miejscu (gdzie Wojska Polskiego ma trzy pasy ruchu) nie były przypadkowe – kilka dni temu doszło tam do niebezpiecznego zdarzenia na przejściu dla pieszych. Przechodząca przez „pasy” kobieta prowadząca wózek dziecięcy omal nie została potrącona przez kierującą, która pomimo zatrzymania się przed przejściem dwóch pojazdów (w tym policyjnego radiowozu) nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej.


CZYTAJ WIĘCEJ: Zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego potrącenia na Szpitalnej


– Na szczęście nikomu nic się nie stało, natomiast kierująca musiała liczyć się z natychmiastową reakcją policjantów, którzy przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych kilkanaście metrów dalej zatrzymali kobietę. Za popełnione wykroczenie ukarana została dwustuzłotowym mandatem i otrzymała 10 punktów karnych – mówiła podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego KWP Bydgoszcz.

Podczas wtorkowych działań policjanci z bydgoskiej „drogówki”, przy wykorzystaniu Mobilnego Centrum Monitoringu obserwowali kierujących, którzy poruszali się w rejonie skrzyżowania Wojskiego Polskiego i Kombatantów. Podczas działań stróże prawa ujawnili sześciu kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego obowiązujących w rejonie skrzyżowania i na przejściu dla pieszych. – Czterech z nich zostało ukaranych mandatem karnym, a dwóch policjanci pouczyli – zawiadamia podkom. Kowalska.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści